şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 12 ocak 2018'de vizyona girecek olan serinin 3. filmi. dylan o’brien'ın sette yaşadığı kaza sonra çekimler ertelendiğinden dolayı 17 şubat 2017 olan vizyon tarihi 1 sene ileriye atıldı.

  edit: vizyona tarihi 26 ocak 2018.
 • serinin ikinci kitabı ve filmi olan maze runner the scorch trials, kitabın konusu ile senaryo arasındaki farkın iki ayrı eser tanımlamasına yükseldiği çalışmalardı. bu yeni filmde korkarım serinin diğer kitaplarından da bir şeyler ekleyip final yapacaklar. :(

  daha ikinci kitapta olay kurgusu ve hikâye o kadar başkalaştı ki, 5. filmi de çekerlerse herhalde elma ve brokoli kadar birbirine benzeyecekler.
 • gittim, gördüm, kustum. çok berbat film. gayet orjinal ve eğlenceli ilk film, nasıl ve neden bu zombi koşuşturmasına döndü, hala anlayabilmiş değilim. hayır bitmek de bilmiyor.

  ek: cinemaksimum akasya salon 11'de kesinlikle gitmeyin. ekran kapkaranlık.
 • bir devam filmi. ikinci filmini de izlemiştim. (bkz: #55088830) ama henüz ilk filmini izlemiş değilim.
  konuya az çok vakıfım. son günlerde gerek sinemada gerek evde yoğun türk sinemasına maruz kaldığım için ilaç gibi geldi. filmi beğendim. ikinci filmini hiç alakam olmamasına rağmen beğenmiştim, bunu daha çok beğendim. aksiyonun üst perdede olması, konuyu daha net anlatmaları ile bi adım ileriye taşımışlar. filmin takipçilerinin biraz şaşıracağı bir bölüm olmuş. ben beğendim, izlenir. izlemeden spoilerı okumayın.

  --- spoiler ---
  kayanın üzerindeki isimler arttı. ama devamı da gelecek gibi. thomas'ın o son bakışı bunun habercisi gibi. teresa'ya üzüldüm. ben onu seviyorum lan. kaya scodelario fanboyuyum. devam filminde nasıl izleyeceğim artık? şaka bir yana bir sonraki filmi de bekliyorum, izlerim.
  isyan'ı çökerttiler, devamı nasıl olacak acaba. janson'ın ölmediğini düşünüyorum. yine çıkar bir yerlerden. gally bile çıktı.
  --- spoiler ---

  ve her zaman ki gibi, kaya scodelario. ebedi aşkım. *
 • bok gibi.
 • ilk film gizem dolayısıyla izletmişti kendini. ikinci filmde de kısmen gizem devam etmişti ve aksiyon sahneleri enfesti. bu film öncekilere göre daha derli toplu olmuş. aksiyon sahneleri de fena değil. ancak uzun, basit ve konusu çok açık bir film ve senaryo klasik. sürpriz yok. o nedenle pek sarmadı. bence önceki filmlere çok eleştri geldi. dizi gibi yapmayın diye. ben de pek sevmiyordum öyle ama aslında güzel tarafı oymuş filmlerin.
 • izlerken sıkıldım resmen, izlemeden önce bir beklentim yoktu ilk iki filmin standartı belliydi ama üçüncü film olmamış be arkadaş konu ilerlemiyor sahne başlarken offf baydı bu yapmacık hareketler tripler diyorsunuz içine çekmiyor film.
 • aşırı uzun olması dışında gayet güzel bir film. o değil filmin adı labirent ama filmde labirent yok. ilk iki film hatırına sinemada izledim. tamam sardı baya, sürükleyicilik falan iyi ama zombiler nerden çıktı anlamadım. bir ara yanlış filme mi geldim diye de düşünmedim değil. her şeye rağmen iyi bir film.
  7/10
 • ilk iki filmin özellikle 1. filmin performansının yanında diplerde olan bir kurgu, işleyiş var. bir ara (bkz: die hard) mı yoksa maze runner mi izliyorum diye aklımdan geçmedi değil.
  film özgünlüğünü tamamen kaybetmiş. vurdu kırdı sahnelerini çıkarttığınızda elinizde hiçbir şey kalmıyor. boş vakitte bile izlenecek film değil açıkçası.