şükela:  tümü | bugün
 • şu new york times makalesinde kendisiyle telefon üzerinden röportaj yapılmış. bir fotoğrafta arkasında muhtemelen ilerde kurulacak olan kürt devletinin aşağı yukarı sınırları görülebiliyor. çok şükür türkiye yok...

  manzara ilk bakışta çok karmaşık gibi duruyor:
  amerika biz çekiliyoruz siz napıyosanız yapın diyor. türkiye'ye sen dal içeri ama çok dalarsan oyarım diyor. kürtlere de hiçbişe demiyor. amerikan askeri çekilmeden önce (bu haberdeki görselde de var) türk askeri araçlarına eşlik ediyor, beraber hareket ediyorlar. diğer tarafta başka amerikan askerleri de 7 yıldır bu mazlum kobani denen terörist ile sırt sırta harekatlar yapıyor.

  çok karışıkmış gibi durup, o kadar berrak görünüyor ki aslında herşey. bu haberde de dikkat çekilen çelişkili açıklamalar. amerika, kimin ne yapması gerektiğini tam bilemeyeceği halde bırakıyor türkiye'yi ve bu teröristleri. büyük bir kaos olacak orada haliyle. istenen de bu. türkiye belki 10 sene, belki 20 sene orada cebelleşecek. bu cebelleşme iç siyasette iktidarın her zaman elini güçlendirecek. ve gün gelecek bir şekilde o kürt devletini oraya bir yerlere sıkıştıracaklar.

  at izini it izine öyle güzel karıştırdılar ki, haberde yapılan röportajda teröristin şu cümleleri sesli gülmeme neden oldu: “we fought with u.s. forces to get rid of terrorism, and we are still in this continuing battle,”
  "terörizmden kurtulmak için amerikalılarla sırt sırta çarpıştık, ve hala bu devam eden savaştayız,"

  bir de syrian "democratic" forces demezler mi? demokrasinizi s*kiyim ya. demokrasiden tiksindim artık.
 • terorıstbası abdullah ocalan'ın evlad-ı manevısı. gercek babası olduguna daır ıddıalar bıle var.
 • gerçek adıyla ferhat abdi şahin, kod adıyla mazlum kobani olan teröristtir. pkk’nın üst düzey yöneticileri arasında yer almaktadır. aynı zamanda 15 ekim 2019 tarihinde trump ile görüştüğü iddia edilmektedir.
  trump- mazlum kobani görüşmesi
 • pkk ve avenelerinin yaşadıkları ve nemalandıkları topraklara ihanet etmenin nasıl da genlerine işlediğinin net örneği. emperyalist güçlerin maşası olarak yapmaktan bıkmadıkları kucak dansının bağımlılığından olsa gerek, altlarından çekilen damarlı yarrağın hasretiyle kızgın ve sitemkar.
  https://www.timeturk.com/…ahlaksizlik/haber-1244942
 • 1980 li yılların başında suriyede çekilmiş bir fotoğrafta apo ile denize giriyor
  bu vatandaş aponun oğlu değilse oğlanci aponun sevgilisidir.
  1967 dogumluymus apo o yıllarda tapu kadastro lisesinde ogrenciymis.
  ikinci ihtimal daha olası geldi şimdi.
 • "ferhat abdi şahin veya kod adı ile şahin cilo (1967, afrin), pkk'nın en üst düzey liderlerinden birisi." vikipedia
 • burda sinirden kendini sikenler olmuştur muhakkak ama donald trump tarafından tc cumhurbaşkanı’na gönderilen mektupta "general" olarak nitelendirilmiş; yine abd başkanı tarafından talep edilen telefon görüşmesinde “burda (beyaz saray) sizi vatanlarından çok seven insanlar var” denmiştir.

  trump dallamadır, ama yukarıdakiler olmuştur.

  t: general commander of sdf
 • aktütün saldırısının emrini veren adamı, farklı isimle ypg dedikleri pkk örgütünün başına koyuyorlar. sonra amerikan başkanıyla bu adamı konuşturuyorlar.

  bu kadar şerefsizlik olmaz.
 • röportaj adam karakteri sandim lan normal insanmis.