şükela:  tümü | bugün
  • konu mcdonalds'ın ürünlerinin sağlıklı olup olmaması değil. türkiye'de iş yapmanın sürdürmenin ve yeni yatırım yapmanın imkansız hale gelmesi.
  • sıradaki sahibi muhtemelen akpli bir iş adamı olacaktır. hatta belki de demirören’in doğan medya’yı satın aldığında olduğu gibi krediyi ziraat bankası verecektir.
  • tüp satışı yapan bir arkadaş ilgilenir belki.
  • akp stratejisinin bir parçası. daha bunun çok örneğini göreceğiz.

1) dolar ucuzken dolar topla
    2) ekonomik kriz çıkar
    3) insanlar iflas ettiğinde yüksek dolar kuru ile şirketlerini, mallarını ucuza kapat
    4) ekonomi toparlandığında kâr et
  • toplumun yiyebileceği en ucuz yemeği kaliteli şekilde sağlayabilme stratejisi olan şirketin; dolar kuru sebebiyle bunu gerçekleştiremeyeceğini anlaması durumudur.

edit: oğlum yoksa s400den ambargomu yicez lan
  • amerika ekonomimizi kıskandığı için mc donalds gibi büyük bir firmanın bile ülkede tutanamadığı algısı yaratmaya çalışıyor. lütfen panik yapmayaliasdasddafsas
  • eğer devlet bankaları 0 faizli 1332 ay taksitli kredi sağlarsa almayı düşünüyorum. ulaşın bana..
  • türkiye'nin en büyük restaurant zincirlerinden birinin satışa çıkmasıdır.
    gıda sektörü en son etkilenen sektördür. sıra buna geldiyse komada ki ekonomi ex olmak üzere diyebiliriz.
  • mcdonald's'ın kapatılacağı anlamına gelmemektedir. siz niye okuduğunuzu anlamıyorsunuz? anadolu grubu türkiye'deki master franchise haklarını başkasına satıp bünyesinden çıkaracak. adamların migros, coca cola, kia vs. gibi çok farklı ve büyük şirketlerden oluşan çok geniş bir yelpazesi var. mcdonald's'ı ellerinden çıkarıyorlar. ama hangi şirket devralacak onu çok merak ediyorum. ata holding alırsa piyasada tam bir tekelleşme olur, ona da izin vermezler herhalde.
  • a.k.partisinin yönettiği ekonomide satmazsa iflas edeceğini görmüştür.

kendi işlettiği mağazaları dışında franchise olarak açılan mağazalar teker teker kapandı zaten.

migros’un 835 milyon lira zarar açıkladığı bir ekonomi krizde değil çöküştedir.

dev firmalar patır patır döküldüğüne göre tusiad haddini bilsin kendi işine baksın.

millet geçim derdinde onlar seçim derdinde.
hesabın var mı? giriş yap