• anadolu grubu holding'in, mcdonalds'ın türkiye operasyonunu satışa çıkarması durumu.

anadolu grubu holding'den kap'a yapılan açıklamada, "şirketimiz portföyündeki varlıkların en verimli şekilde değerlendirilmesine yönelik stratejisi çerçevesinde, bağlı ortaklıklarımızdan anadolu restoran işletmeleri (mcdonald's) ile ilgili olarak stratejik alternatifleri araştırmak ve bu amaçla gerektiğinde üçüncü kişiler ile görüşmeler yapmak üzere bir yatırım bankası veya aracı kurumun yetkilendirilmesine karar verilmiştir" dendi.

kaynak

anlamak istemeyenler için edit: adamlar dövizdeki artış ve ekonomik öngörülememezlik nedeniyle satıyor. bakın, anadolu grubu'na bağlı migros, açıklanan 2018 yılı bilançosuna göre satışlarında yüzde 22’lik bir artış yakalamasına rağmen döviz krizi sonucu 835,6 milyon lira zarar etmişti. daha nasıl izah edeyim...
  • çoluk çocuğun sağlığı için kapanması gayet mantıklı olur.darısı burger kinge.bu akp ne güzel partiymiş.sigarayı bıraktım.alkolü neredeyse ayda yılda bir kere içiyorum.fast foodu da bıraktık mı fit gezmeye başlarız.

edit=bazı cahiller kapanmıyor ki devrediyor yazmış.ben de kapanıyor demedim.kapanması gerekiyor dedim
  • toplumun yiyebileceği en ucuz yemeği kaliteli şekilde sağlayabilme stratejisi olan şirketin; dolar kuru sebebiyle bunu gerçekleştiremeyeceğini anlaması durumudur.

edit: oğlum yoksa s400den ambargomu yicez lan
  • konu mcdonalds'ın ürünlerinin sağlıklı olup olmaması değil. türkiye'de iş yapmanın sürdürmenin ve yeni yatırım yapmanın imkansız hale gelmesi.
  • sıradaki sahibi muhtemelen akpli bir iş adamı olacaktır. hatta belki de demirören’in doğan medya’yı satın aldığında olduğu gibi krediyi ziraat bankası verecektir.
  • tüp satışı yapan bir arkadaş ilgilenir belki.
  • hangi yabancı sermayeden aldığı parayı türkiyeye bile sokmadan hangi ülkede yatırıma dönüştürecek acaba. zengininde işi zor ha. baktın demokraside bitti. kaçayım ben artık dedin. kaçmakta büyük sıkıntı. o kadar para mal mülk nasıl gidecek şimdi. ben ev taşıdım 4bin gitti en az. ev dediğimde 2+1 ha. çok zor çok bu zenginlerin durumu
  • amerika ekonomimizi kıskandığı için mc donalds gibi büyük bir firmanın bile ülkede tutanamadığı algısı yaratmaya çalışıyor. lütfen panik yapmayaliasdasddafsas
  • ulan türkiye’de kıyamet kopsa mc donald’s kasasında yine kuyruk olur başka bir sebebi vardır
  • issizlik oranının artmasından öteye gitmeyecek.sağlıksız ise tercih etme fakat kapanması özellikle genç issizliği artırır.tabi et tedarikçisi pınar grubu da bu sebeple kendi şirketinden eleman çıkartacaktır.
hesabın var mı? giriş yap