• bilgisayarı yüzde 50 oranda hızlandırabilen bir programdır. program kaldır bölümünden kendisini kaldırdığınızda bu hizmete ulaşabiliyorsunuz.

(bkz: bardağın dolu tarafı)
  • nasıl yüklediğimi hiç hatırlamadığım program.gelmiş kurulmuş bir de gireceğim siteye onay vermiyor serefsiz.sana mı sorucam lan..
  • chrome açıkken bilgisayarınızı uçak moduna alıyor. ama özellik olarak değil, ses olarak.
  • laptoptan fıhııııııı, hıııı. fıhıııııı, hııı. sesleri gelmeye başladığında anla ki bu meret çalışmakta.
  • mcafee'm olacağına, bi dolu virüsüm olsun belki bi yolunu bulup kurtulabilirim onlardan,ama mcafeeden asla kurtulamazsınız.
  • adobe flash player güncellemesi geldiğinde dikkat edilmezse kendini sisteme yükleten program.
  • yeni alınan bir laptopta genelde ilk uninstall edilen programdır.
  • efendim sırf bahçe kapısına "dikkat köpek var" yazabilmek için fino beslemeye benzeyen havlamak* dışında pek bişey yapamayan anti-virüs yazılımı.
  • hiçbir diyalog kutusu, soru, uyarı, belirti, ses, yazı çıkartmadan; üstelik birden fazla program çalıştığı halde, güncelleme ayağına bilgisayarı keyfince yeniden başlatan antivirüs şeysicisi. bunu yapmadan önce izin almadığı gibi yaptıktan sonra "ben bi bok yedim" diye haber vermeye de gerek görmemesi cabası. yıllardır kullanır parasını veririm, böylesi kepazeliği ilk defa görüyorum. bilgisayarımdan kaldırdım ve kredi kartı bilgilerimi hesabımdan sildirdim. bir daha kullanmam, etrafımdakilere de kullanmamalarını tavsiye ederim.
  • http://www.ntvmsnbc.com/id/25085174

edit2021, yeni çalışan link: https://www.ntv.com.tr/…urdu,obmsa0xhle-7tkxdbbuwhw

21 nisan çarşamba akşamı (tsi) update yapan xp sp3 lü mcafee vs8.7i'li pcleri vurmuştur. yani 5958 nolu virus tanım dosyasını indiren. o akşam aleti önceden kapatıp giden personel sabah geldiğinde mcafee firmamız yediği haltı görüp 5959 nolu update'i çıkardığı için sabah ya da perşembe akşamı update yapınca soruna maruz kalmamıştır. yani düzgün ve rutin update yapan kurum ve şahıs bilgisayarları kurban olmuştur.

5958 dat dosyası aktif hale gelince mcafee av, svchost.exe adlı sistem dosyasını virus sanıp system32 altından siliyor ve karantinaya alıyor. bu fiilen windows'un çalışmaz hale gelmesi demek. internete girememe, bir çok servisin çalışmaması, en belirgin etkisi/emaresi bir dizinden bir dizine dosya kopyalayamamak.

sorunun çözümü aleti güvenli kipte açıp svchost.exe'yi system32 altına geri kopyalamak (c:\windows\servicepackfiles\i386 ya da c:\windows\system32\dllcache konumunda yedeği durur). sonra c:\program files\mcafee\virusscan enterprise ya da c:\program files\mcafee\virusscan konumundaki dat dizini silinip alet yeniden başlatılır. hemen mcafee auto-update ile 5959 yada daha yeni bir virus güncellemesine geçilir.
hesabın var mı? giriş yap