şükela:  tümü | bugün
  • bir diger me$hur sava$ ucagi ureticisi.. (bkz: boeing) tarafindan satin alinmi$.. (bkz: f 18a hornet)
  • f-4, f-15, f-18, harrier (vstol vertical/short take off and landing), apache ureten firma.
    jekyll 85-86larda amerikan gazini (top gun mop gun) fena yemis her turk genci gibi usaf'in tum modellerine asiri hayranlik beslenmekte ve daha fazla bilgi icin yanip tutusulmaktadir. ne care ki o zaman sadece tubitak bilim teknik dergisinde (o da yer ayirirlarsa) bu tur bilgilere ulasilabilmektedir, zira turkiyede medya su anki parlak durumunda degildir, ota boka ve ozel ilgi alanlarina dergi cikmamaktadir.
    jekyll kulunuz bi arkadasindan temin ettigi mc donell douglas posta adresine hazirlik orta 1 ingilizcesi ile "ben hede hodo okulu ogrencisi havaciliga merakli bir elemanim, bana daha ayrintili bilgi resim vs gonderebilir misiniz lutfen" mealinde bir mektup yollamis, bir kac ay sonra da posta kutusunda sari zarf icinde air mail ile gonderilmis yukaridaki adi gecen makinelere dair cok kaliteli kagida basili posterler ve teknik bilgiler bulmus, adeta cenesi taban yapmistir.o yuzden bu modeller aklimdan hic cikmaz. o zamanlar ne oldugunu bilmedigim pr herhalde bu olsa gerektir.
  • (bkz: mcdonalds)
  • genellikle kitalar arasi ucus yapan bir ucak turu, detoritten binilen bir mcdonnell tipi ucakta, amsterdama varana kadar o an vizyonda bulunan 3 farkli filmi izleme sansiniz olur, konfor bakimindan superdir...
  • onur air'in sanırım özellikle antalya seferlerinde kullandığı ve de her seferinde kanat üzerindeki yamalar ve benzeri oluşumlardan dolayı hadi bakalım dediğimiz marka.

tabi adından dolayı yapılan geyikleri de unutmamak lazım
    (bkz: kirk douglas)
    (bkz: mc donalds)
  • bugüne dek toplam 966 kişinin öldüğü 22 farklı kazaya karışan md 80 serisine sahip ucak.

(bkz: 30 kasim 2007 isparta ucak kazasi)
  • mcdonald douglas olarak da yanlis yazimlari bulunur.
  • genel olarak hava üstünlük uçakları konusunda uzmanlaşmış şirket. f-18 gibi kendilerine ait olmayan tasarımları da değiştirerek üretim yapmışlardır.
  • (bkz: md 11)