• alaskanın arktik tundrasında birden bire yükselen yalçın piramit. göbek adı denali. plato zirve mesafesi en yüksek dağlardan biri. etekleri ile zirvesi arasındaki rakım farkı 6000 metreye yakın. konumlandığı kutup dairesinde hava bir anda şiddetli koşullara bürünebilir. eksi 30 dereceye varan soğukta günlerce süren fırtınalar yüzünden her tırmanış hayati tehlikenin hiç eksik olmadığı bir meydan okuma.
  • geçtiğimiz kış istanbulda yaşanan efsane kış günlerinde intersport'a gittim ve "ben kar suyu geçirmeyecek bir bot arıyorum, dağa çıkmayacam istanbulda gezecem" dedim. istanbul vurgusunu özellikle yaptım ki adam şehirde kullanacağımı anlasın diye ancak ilk satış danışmanı bana goretexli modelleri gösterdi. piyuuuu 600-700 liralar havalarda uçuyor.

bu elemanın işi çıktı, farklı bir arkadaş geldi. "abi istanbuldaki 3 günlük kar için bunları almaya gerek yok. goretex olsa bile belirli bir doygunluktan sonra illa ki su alacaktır" dedi. ikinci cümlesi bana saçma gelse de ilk cümlesi ile etkiledi beni ve 170 liraya mckinley bot aldım.

istanbulda günler süren karda kullandım ve sonuç sıfır su geçirme. hatta bir sabah arabayı çıkarabilmek için (ki bu da ayrı bir hikaye amk) yarım saat kar içinde kaldım yine su geçirmedi.

özetle botları istanbulun kış koşulları için fazlasıyla yeterli bence. sıcacık ve kupkuru.
  • fiyatlarının ucuzluğunun yanında kalitesi hayli yüksek outdoor ekipmanları üretirler. özellikle çantaları kullanışlı ve dayanıklı.
  • underrated bi markadır.

güzel ürünler üretir.
  • yanılmıyorsam intersport'a ait olan markadır. uygun fiyata kaliteli ve tasarım olarak şık görünen dağcılık ürünleri üretmektedir. çantaları güvenle ve rahatlıkla tercih edilebilir.
  • alaska yerlileri tarafindan verilen adi icin (bkz: denali)
  • quechua ile aynı sınıfta olan marka.

#47573389 no.lu entryde de belirtilen ve https://www.intersport.com.tr/…ek-mont_76739?d=8796 adreste yer alan 3in1 montunu geçen kış budapeşte gezimden 1 gün önce montumun fermuarının bozulması sonucu almıştım. 3 gün kullandım ve türkiyeye döner dönmez nasıl iade edeceğimi şaşırdım. nefes alan bir kumaş asla değil. böyle olunca da vücudun teri polar ile dış katman arasında kalıyor ve sırtınızdan şıpır şıpır akıyor.

bunun dışında yaklaşık 5 yıldır 28 lt.'lik bir çantasını kullanıyorum ki ondan çok memnunum.
  • 3 senedir burdan aldığım bir kabanla kış kamplarına gidiyorum. bana mısın demedi. gayet şık gayet sıcak.daha öncesinde columbia'nın alüminyum kaplı thermalheat isimli ısıtmayan, öldürmeyen, ondurmayan şeysinden sonra ilaç gibidir.

columbia, tnf , j.wolfskin ile aralarında ki fiyat farkı korkunç. buna rağmen, iç astarinda vaad ettiği değerleri onlardan çok daha iyi sağladığı kesin.
  • 18 litre çantasını kullandığım memnun kaldığım bir markadır.
  • akıllara mckinsey'i getirmiştir.
hesabın var mı? giriş yap