şükela:  tümü | bugün soru sor
11 entry daha
  • mckinsey şirketinin esrar ekmeyi önermesi şeklinde düzenlenmesi gereken başlık. zira anlaşıldığı kadarıyla lübnan bu konuda yalnız değil: (bkz: türkiye'nin kenevir üretimine başlaması)
  • bazı insanların fikir verme ile danışmanlık yapma arasındaki farkı anlamadığını gösteren başlıktır. millet gelmiş ben de önerirdim, benim de fikrim var diyor.

bizim ülkede özellikle de milli eğitimde çok var bu tip insanlar, kendilerine danışman diyen de çok. gelinen durum ortada. bilimsel veriler olmadan fikri uygulamak nedir. tövbe tövbe neyse sakinim.

mckinsey dünyanın en büyük danışmanlık firmalarından biri. tabi ki dedikleri her şey doğru olmayabilir. ama emin olun akşam yatıp sabah kalkıp akıllarına geleni öneri diye vermiyorlar. bu işi kahve muhabbeti ile karıştıran insanlar gelip de laf etmemeli bence. itirazınız varsa bir alan araştırması yapın, bir analiz bir veri oluşturun dinleyelim.
  • çok fazla gündeme gelmemiş ancak uluslararası ülkelerin nasıl tek bir elden yönetilip dünya politikalarını adapte edildiğini görüyoruz. civilization oynar gibi adamlar tek tek politikaları gerçekleştiriyor.

yine saklı kapılar ardından bir şeyler döndüğünün habercisi bu zincir.