şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2018 ile birlikte gösterime başlayan rus mafya dizisi. ilk bölüm itibarı ile "sembol erkek" dizileri kategorisine eklediğim dizidir ayrıca. bir ara rusça patlayasım geldi evde *
  (bkz: power)
  (bkz: ray donovan)
  (bkz: the sopranos)
 • yuval scharf gibi bir degeri gözümüze sokmus olan arastirma kitabi uyarlamasi dizi.
 • güzel dizi, vaktinize değer.
 • charles bronson'ın 1974 death wish filminden arak bir konuyu güzel güncelleyen bir dizi.

  henüz sadece bir bölümü ortada. sanırım dizinin ilerleyen bölümlerinde kahramanımız charles bronson'a veya punisher'a dönüşecek. o potansiyeli gördüm öyküde.
 • --- spoiler ---

  7. bölümünde haci bekir lokumlari'nin reklami yapilan dizi*
  --- spoiler ---
 • oldukça güzel bir dizi. basit, doğal, gerçekçi. oyunculuklar birinci sınıf, yönetmenlik eh idare eder, senaryosu güzel, kapı sesi tok, daha ne olsun.
 • buralar kıymetlenir benden demesi. konuyu işleyişi güzel. gerçekçiliği süper. bide hem rusça ve hem ingilizce olduğundan iki dilin tekrarını da sağlıyor. daha ne olsun?
 • 2.ci bölümde konu edilen rus kızlarının israile kaçırılması israilde bulunduğum 4 yılda aynı rotayı izleyerek ülkeye kaçak giren birçok türk ve avrupalı 'dan defalarca dinledim bir gerçek hatta bir kızın bacaklarının arkasından vurulması 'da ne yazıkki gerçek ,ayrıca israildeki neredeyse tüm mafya patronları aynı dizide işlendiği gibi rus (hemen hemen hiçbirisi de yahudi değil hepsi rusyadan para karşılığında aldıkları sahte yahudi soy ağacı belgeleriyle) gelip vatandaşlık alıyorlar
 • amazon prime'da bugun izlemeye baslayacagim dizi.
 • küreselleşen dünyada mafyanın da evimleşen yeni halini gayet gerçekçi bir şekilde yansıtan bir seri olmuş. mafyanın artık koruma karşılığı haraç toplayan bir grup olmaktan çıkarak uluslararası ekonominin etkisiyle yasadışı ticarete hakim oluşunu güzel anlatıyorlar.

  hikayenin kahramanı godfather'dan yakinen tanıdığımız michael corleone benzeri bir kadere sahip. harvard mezunu ingiltere'de yatırım fonu şirketi olan alex amcasının öldürülmesiyle, kendini rusya'dan iltica etmeden önce ailesini rusya'dan kovan devlet destekli rus mafyasıyla savaşta buluyor.

  özet olarak fon yöneticiliğinden uluslararası suç örgütünün patronluğuna uzanan bir öyküyle karşı karşıyayız diyebiliriz.

  --- spoiler ---
  ilk sezon alex'in bu patronluğa nasıl geldiğine ayırmışlar.aslında sırf bu savaşı bile uzatabilirken 8 bölümde gayet rafine olarak izleyiciye sunmuşlar. oyunculuklar fena değil. şimdilik ingiltere israil rusya arasın mekik dokudular sanırım 2. sezon işin içine meksika da girecek.

  rus mafya patronunu canlandıran vadim'in kızı ölürken godfather 3'deki meşhur kucaklamalı ölüm sahnesinden esinlenmeleri fena değildi. diziden beklentim düşük olduğu için çok kusur bulamadım. son dönemlerdeki vasat organize suç dizilerine göre 1 tık daha iyi.
  --- spoiler ---

  organize suç konulu kült serileri izlemiş olanlar kesinlikle sevecektir. casual izleyiciler klasik yapımlara yönelirse daha iyi olur.