şükela:  tümü | bugün
  • mc donalds şeysinin türk insanının damak tadına uygun gördüğü soğanlı, soslu, kımıl kımıl yeni menüsü, hamburgersi, mecturkosu..

yeni ürünün tanıtımında 40 lı yaşlardaki adamın kolundaki rolexe inat bir türkçeyle, kasiyerden yarım rap ağzıyla cavcavlanarak menü istemesi ve kasiyerin aynı dangalaklıkla yanıt vererek menüyü vermesi, böyle sonra birşey olmamış gibi dağıldılar adam yedi gitti, eleman eve gitti falan, evde iftar açıp o kafayla teraviye gitti, şapkayı kafada unutmuş, imamla tatsız burger menüsü diyalogları, amaann ölümlü dünya..

(bkz: allah belanızı siksin)
  • durum ekmegi icine hamburger edevati.
  • yanında cola turka vermedikleri sürece bir anlamı kalmayacak olan hede.
  • mc donalds ın iğrenç bir reklam kampanyası ile duyurduğu yeni; türklere özel hamburgeri.

(bkz: rap ne ki hip hop ne ki)
    (bkz: colaturka)
    (bkz: alaturca)
  • nası bir sosu varsa şıp şıp damlayan , acı soslu , pek de güzel olmayan hamburgerimsi..
  • tavuklusu fena değil bunun. ya da ben çok acıkmışım...
  • yaklasik bir yildir bulundugum suudi arabistan'da, neredeyse gun asiri yedigim mcarabia'nin turk versiyonu! daha ilk yedigim gunden dedim ki, bunu turkiye'de de yapsalar nasil gider, aha yaptilar... (bkz: ben demistim)
  • sosu olmasa köfte-ekmek tadında yenebilirmiş belki ama mc donalds'ın her ürünü gibi lezzetsiz,tabiri caizse ot gibi.
  • kotler'in "principles of marketing" kitabında vaka olarak işlenecek kadar talihsiz bir stratejinin sonucudur bu mc-kıçımın kenarı-turco. geçen sene bu zamanlar aynı ürünü makedonya-üsküp'teki mcdonald's ta "grekburger" ya da "greekburger" adı altında yemiştim. tabi afişler disney'in herkül fontlarıyla hazırlanmış ve bi kaç helenistik sütunla süslenmişti. kimi kandırıyorsunuz ulan?
  • isiminin ispanyolca olması da ayrı bir güzellik, ayrı bir tattır.(bkz: hey gidi global dünya)