şükela:  tümü | bugün soru sor
  • a.emre bilgili'nin okul ziyaretlerinden birinde vuku bulmuş olay.

öğretmenlerin güya sorunlarını dinlemek, hallerini hatırlarını sormak için yapılan okul ziyaretinde müsteşar yardımcısının "..meb bazı şeyleri yapmakta zorlanmasının sebebi bürokratik. inşallah başkanlık sistemine geçtiğimizde bunlar ortadan kalkacak. eğitim camiası rahat edecek.." sözleriyle gerçekleşen tuhaf hadise.

adaletin çökerken çay toplayan zerrin güngör bir yanda, diğer tarafta müsteşarların, valilerin, kaymakamların, emniyet müdürlerinin siyasi erke olan bağlılıklarını ispatlama yarışı devam etmekte

sanırım başlık bunu hak ediyor.
    (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
  • bürokratın bürokrasiden dert yanması da ayrı vaka. bürokrasi denilen şey mevzuat ve mevzuatı uygulamakla görevli icracılardır yani kendileridir.

şimdi merak ettim hangi mevzuat neyi yapmanıza engel oluyor?

misal kamu ihale kanunu kaç kere değişti artık sayısı bilinmiyor? cumhurbaşkanı "ben bu sistemi sevmiyorum" dediği an tüm eğitim sistemi aynı saniye tepeden tırnağa değişiyor.

kim engel oluyor size allah aşkına söyleyin bilelim. her türlü yasal düzenlemeyi yapabilecek meclis çoğunluğu varken hangi bürokratik engel önünüze taş koyuyor?