şükela:  tümü | bugün
82 entry daha
  • kardeşim iyi hoş da, allah aşkına korona virüsün girmediği 1 tane kurum kaldı mı ülkede? iyi o zaman, vaka çıkan her kurumu komple kapatalım gitsin. şunu anlayın artık bu virüs sana, bana, herkese elbet bulaşacak; bu kafayla devam ederseniz okulları 8-10 yıl hiç açmamamız gerekiyor. bu kadar ortalığı velveleye verip ses çıkartmak artık rahatsızlığa yol açıyor.

gidiyoruz işte abi mis gibi okulumuza, vallahi özlemişiz 2 gündür zümre yapıyoruz mis gibi. okulda vaka çıkarsa da karantinaya alınır, biz de test yaptırır tedbirini alır devam ederiz, ne yaygara yaptınız yeter yahu.

zorunlu edit: maalesef peşin hükümlü olduğunu düşündüğüm birkaç kişiden okulların açılmasını desteklediğim ve cahil, gerizekalı falan olduğuma dair mesajlar aldım. bak arkadaşım, ben okullara öğrencinin gelişiyle örgün eğitime başlamanın yanlış olduğunu zaten (bkz: #111769606) entryde belirtmişim, hala gelip öğrenciler adına demagoji yapıyor ve olmadık laflar ediyorsunuz. benim sitemim gezip tozarken virüs meselesini aklına dahi getirmeyip iş göreve başlamak olunca kendince bu bahanenin arkasına sığınan öğretmenlere. evet, şu an okul mevcudunun 3'te 1'i dahi derslere başlasa büyük bir patlama olur zaten; yapılması son derece tehlikeli. ancak ben hala yalnızca öğretmenlerin okula gelmek istemeyişlerine anlam veremiyorum. kamu binaları, hastaneler, restoranlar, kafeler, berberler, plajlar vs her türlü mekan okula öğretmenin gelmesinin yanında çok daha büyük bir risk faktörüyken 'biz yollara düşeceğiz, risk altına gireceğiz' diye ağlayıp 1 hafta için de olsa okula gelmemek için bu kadar tantana yapmak ne kadar samimi ve inandırıcı oluyor, bir düşünün derim.
  • devlet maaş sistemini iptal etse ders başı 100 lira verse . gidip full haftada 30 saat yazdırırlar hatta grip aıds corona vs. viz gelir hatta gece de ders verip ek ders alalım derler
  • günde iki şişe kolonya bitiriyorum. iyice paranoyak olduk. şunda var mı bundan bulaşır mı diye diye kafayı yiyeceğiz okulca. burada aman çalışın biz de çalıştık bu dönem sizin gibi yatmadık diyenleri anlamıyorum. sanki biz keyfimizden bıraktık geldik okulu. sanki biz istedik aman çalışmayalım maaşımız yatsın dedik. arkadaş ne meraklısınız milletin kazandığı parayı eleştirmeye. binlerce insan farklı farklı şehirlerden gelip sırf bakanlığın keyfine bir arada kalmak durumunda bırakılıyor. haziran’da yapılan uzaktan seminer olayını bu dönemde pek ala yapabilirlerdi ya da en azından benim görev yaptığım şehir gibi vaka sayısı yüksek olan yerlerde bu meseleyi uzaktan halledebilirlerdi. bazı şeyleri dışarıdan eleştirmek kolay gelir insanlara ama durum hiç öyle sizin bildiğiniz gibi güllük gülistanlık değil.
  • ahahahah. inanılmazsınız öğretmen arkadaşlar vallahi. işten kaçmak için bahanenizin seviyesi gerçekten inanılmaz. nasıl bulaştırıyorsunuz birbirinize ne yapıyorsunuz o seminerde allah aşkına. ben beş aydır filyasyon yapıyorum test yapıyorum kıç kadar odada 20 30 kişi olmamız gerekiyor zaman zaman ama kimse kimseye bulaştırmadı nasıl olduysa. şans heralde.
  • arkadaşlar şunu anlamıyorsunuz seminer dedikleri şey boş. hiç birşey yapmadan oturup geliyoruz ve boşu boşuna gittiğimiz bu yerlerden virüs kapıp hastalanınca da devlet hastane kimse arkamızda durmuyor. gerçi bu devlet doktorunun hastalanınca maaşını kesen bir devlet biz ne bekliyorsak... neyse garsonu kargocusu işinin başında ama bizim yapacak bir işimiz yok niye okullardayız niye hastalanıyoruz bilen varsa anlatsın. okullara ek ödenek yok maske dezenfektan yok kendiniz halledin denmiş bu şekilde nasıl açılacak bekleyip göreceğiz iştee
  • heryerde bu konu, boku çıktı, hiç samimi değilsiniz. isteyen maaş almamak kaydıyla evinde kalabilir dense de sussanız keşke.
    edit: salgın bahane, bu öğretmenler eskiden de semineri sevmez katılmak istemezdi, hep raporla atlatmak için çabalardı. bu yıl salgın olunca bahane çıktı.
  • diyorlar ki "gittik boş boş oturduk, müdüre soruyoruz ne yapalım diye çay için dedi, başka bir şey yapmadık, yapmıyoruz çünkü, o zaman gitmeyelim".
    hayır bir de bunu utanmadan diyebiliyor hayret-i mucip.
    siz 5 yaşında anaokulu çocuğu musunuz? size illa birilerinin ne yapmanız gerektiğini mi söylemesi gerekiyor? yeni okul yılı başlayacak belli ki farklı şeyler var, biriniz de insiyatif alıp şunu şöyle yapalım böyle yapalım diye kafa patlatmıyor, daha beyin fırtınası bile yapmaktan, azıcık bir insiyatif almaktan bile habersiz misiniz?
    paşam bekliyor ki, illa biri duvara slayt yansıtsın boş boş onu izlesinler,
    müdür şunu yapın desin ancak bunu yapsınlar,
    analarından babalarından komut bekleyen bebeler gibi.

bir de bunu sonra savunma olarak sunabiliyor. zaten bir şey yapmıyoruz kiiii, niye gidiyoz kiii, gitmeyek bizce.
    e yap o zaman.madem o kadar yol geldin, bir işe yaramasını sağla dimi?
  • öğretmen düşmanı değilim de, yani seminer başlayalı 3 gün olmuş ve hemen il il covidli öğretmen listeleri açıklanmış. 6 aydır filyasyon yapıyorum, temaslı pozitif her vakayı gördüm, bu kadar hızlısını görmedim.

örnekle açıklıyorum:
    -pazartesi günü seminer için toplanıldı, içlerinden bir virüslü diğerlerini enfekte etti.
    -salı günü(hadi ptesi akşam ya da gece diyelim) enfekte olan öğretmen, kuluçka falan dinlemedi hemen virüsü hortlattı, belirtiler gösterdi.
    -gitti salı akşam üzeri falan test yaptırdı,
    -testte çarşambaya hemen çıktı, sisteme düştü
    -perşembe’de bu sayılan illerdeki vakalar listelendi aynı anda.

yani ilk zamanlar, salı günü olduğun testin sonucu ertesi günün akşamına, gecesine falan ancak çıkardı. şimdiler de bu süre biraz daha uzadı falan. kuluçkaları da geçtik.

biz filyasyon ekibi olarak her gün sahaya çıkmadan önce kurumda toplanıp hazırlıklarımızı yapıyoruz.
    her ekip 2 kişiden oluşuyor, masa başında çalışan en az 30-40 kişi var, sahaya çıkan o gün en az 25 ekipten 50 kişi var, şoförleri saymıyorum. bir kalabalık oluşturuyoruz, mecbur olunan bir kalabalık bu. mecburiyet.

net söylim: o kişiler daha önce enfekte olup gelmişler, araştırın bakın, hikayelerinde çıkacaktır.
  • öğretmenlerin maaşları uzaktan eğitim süresince asgari ücrete çekilmeli, aradaki fark da sağlık çalışanlarına verilmeli.
    virüs kapana 20 bin lira, bulaştırdığı kişi başına 10 bin lira ceza versen bir aya kalmadan virüs biter ülkede. o maskeleride koluna, çenesine değil ikişer ikişer ağzına takar.
  • daha seminerde covide yenik düşen devlet öğretmenleri.

bir de açılan kurs merkezlerini ( eski adıyla dersane ) öğretmenlerini düşünün. ağustos 17'de ders vermeye başladık.

ben anlamadım bu devlettekilerin canı canda ozeldekilerin patlıcan falan mı ?
194 entry daha