*

şükela:  tümü | bugün
 • meb'in 3 ay içerisinde temellerini atacağı yeni eğitim sistemiyle kamu okullarını artık öğretmenlerin değil profesyonel yöneticilerin yönetecek olmasıdır.

  edit: kaynak.

  http://www.mebpersonel.com/haber/amp/224319

  edit: meb'in yaptığı basın açıklaması ile "profesyonel yöneticilik nedir?" konusuna açıklama getirilmiştir.

  http://meb.gov.tr/basin-aciklamasi/haber/16956/tr
 • saçma.
  şirket değil; öğretmen öğrenci yönetiyorsun.
  bari insan kaynakları yönetimi bölümünden insan alsaydınız.

  iktisatçılar ve işletmeciler iki günde çıldırır.
 • fizik öğretmeninden koca ülkeyi yöneten cumhurbaşkanı olması umuluyor da işletme mezunu adamın okul işletmecisi olması neden sakıncalı bulunuyor?
 • en çok beden öğretmenlerinin canını sıkacak haber. bildiğim okulların çoğunda müdür, müdür yardımcısı, müdür muavini falan oluyorlardı artık olamayacaklar sanırım.

  edit: hakkında düşününce ucunun öğretmenlerin performans değerlendirmesine, iş güvencesine, eleştirilen yaz tatiline, kimin adamısın anlayışına varana kadar bir çok alanda bazı sıkıntılar yaşayacağını gösterebilir bu gelişme. sanırım bu işi şirketlere verirler ve şirketler sıkı bir kontrol gerçekleştirir.

  iyi mi olacak kötü mü olacak benim aklım ermedi şu an.
 • yav aynı şey mi? fizik öğretmeni ülkeyi yönetecekmiş de iktisatçı okul yönetsin olur mu? siyaset için bölüm, meslek gerekmiyor. herkes zaten siyaset yapar, yapmalı da. aklı yerinde olsun yeter. merkel de kuantum fizikçi değil mi? ikisi aynı şey değil. okulları yine eğitimci birileri yönetmeli. hatta bence müdür o okulun öğretmeni olmalı. okul içinde diğer öğretmenlerden seçilmeliydi.

  hayatında hiç sınıf havası solumamış adamdan ne eğitim bakanı olur ne de okul müdürü.
 • devlet okullarının özelleşmesi yolunda atılmış önemli bir adım. sonuçta devlet okulları ticarethane değildir fakat yönetici olarak atanacağı söylenen branşlar işletme yönetiminde uzmandırlar. hedefin bu olduğu gayet açık.
 • memleketi anonim şirketi gibi yönetmeye çalışnların son sıçmığı, özel okul sahibi adamı bakan yapınca müdürü de işletmeci seçmek çok da anormal değil bence.
 • (bkz: hamdolsun)

  zaten türlü türlü bahanelerle para toplanan, devlet okuluna dahi kayıt için abuk ücretler istenebilen bir "sektör"ün, "profesyonelce" işletilmesini sağlayacaktır, hamdolsun.
 • benim ziya hocaya itimadim var adam iyi bir egitimci ne derece ise yarar bilmiyorum...ama bunu da deniyelim zaten yap boz oldu bu da olsun annem......
 • ulan iktisatçı adam anayasa mahkemesi başkanı olmuş milli eğitimde yönetici mi olamayacak. bu adam bunun için eğitim alıyor kaldı ki iktisat, işletme vb mezunları kpss kurslarında ticaret liselerinde zaten öğretmenlik de yapıyor.

  iibf ile hiç ilgim yok ama bu kadar abartmayın. yerinde bir uygulama.

  öğretmenlerin yazın maaş almasına karşı değilim. maaşlarının yüksek olmasını da destekliyorum.