şükela:  tümü | bugün
 • uygur alfabesi diye ibrani alfabesi ile ortaokul sosyal bilgiler 6. sınıf ders kitabı basan meb'in 1.5 milyon kitabı toplatması isteniliyor.
  -eğitimde dünya standartlarına ulaştığımız şu dönemde kesin gözlerinden kaçtığını düşündüğüm bir durumdur. yoksa olması mümkün değildir. bunu (bkz: mustafa armağan) gibi bir varlığın fark etmesi de işin trajikomik tarafıdır. fakat durduramayacaklar; büyük münevver, kıymetli bakan (bkz: ziya selçuk) ile yerli ve milli öğrencilerimiz göklerde olacaklar inşallah.

  --- spoiler ---

  meb'in yayımladığı sosyal bilgiler kitabında uygur alfabesi yerine ibrani alfabesi görselleri yer aldı. yazar mehmet doğan ve tarihçi mustafa armağan, kitabın piyasadan toplatılmasını istedi.
  --- spoiler ---
  mustafa armağan
  haber
 • ulan adamlar google'da uygur alfabesi diye aratıp, çıkan ilk görseli kitaba koymuşlar: http://www.vehayat.com/…m/uygur-alfabesi-nedir.html

  bu kitaplar kaç kişinin elinden geçiyor yayımlanana dek... biriniz bile ibrani harflerini ayırt edemiyor mu? bu kadar mı kültürsüzsünüz?
 • tüm meb kopyala yapıştırla dönüyor. okullarda hazırlanan her evrak da böyle. yirmi yıl önceki mevzuata atıflar var.
 • tamam meb siyasal islamcı cahillerden oluşuyor. o cepte, bir beklentimiz yok vasıfsız bedevilerden ama google'da neden böyle bir sonuç çıkıyor o merak konusu.
 • anadolu' nun boktan universitelerinde bu kitabin yazim heyetinin basindaki profesorun yaninda yuksek lisansa yeni baslamis cocuklara bu kitaplari yazdiriyorlar. ve dogal sonuc bu, arastirmasiz boktan kitaplar. cocuklarimizin geleceginin icine siciyorlar, butun dertleri kitap yazimindan telif payi alip arabasini yenilemek. bu orospu cocugu profesorleri durdurmak lazim.

  egitim teknolojileri genel mudurlugu meb' in en pislik birimidir.
 • ibrani alfabesinin kökeninin uygur alfabesi olduğunu bilmeyenleri ortaya çıkaran kitaptır.

  https://3.bp.blogspot.com/…7508707_58a3e8d9a2_b.jpg
 • teyit.org hatayı araştırıp doğrulamış. meb her zaman olduğu gibi başını kuma sokmuş durumda. ülkenin eğitiminin hali içler acısı.