şükela:  tümü | bugün
  • milli eğitim bakanı ziya selçuk'un, canlı yayında erdoğan'a açık açık "tatil uzayacak mı efendim" diye sorması durumudur. bana bu ülkenin rejimini anlat deseler, bu videoyu gösteririm. padişahım çok yaşa!

kaynak
  • yaprak kıpırdamaz efendimiz buyurmazsa.
  • başka bir emriniz var mı? diyor sonrasında, tekmil de ver oldu olacak. belki veriyorlardır.
  • kime soracaktı başka, bu kadar da olmaz muhaliflik de bir yere kadar.

anlamakta zorluk çekenler için edit: silsile diye bir şey var memur amirinden izin almadan iş yapamaz. bu kadar basit bir şeyi anlamak zor olmamalı. devlet kültürünü bilmeyen liseli ergenler mesaj atmasın...

tekrar edit : sözlükte her hangi bir ülke milli eğitim bakanın ülkesinin başkanın görüş ve onayını almadan okulları bir hafta tatil edebileceğini düşünen bir sürü zeka özürlü olduğunu anladım...
  • tek adamlık rejiminin olduğu ülkede neden şaşırldığını merak ettim.
  • gitti gider bizim ülke..
  • huzura çıkmış bakan gibi.
  • o da torununa sorar, torun ne derse o olur...
    sorun nerede?
  • boş muhalefet içeren tartışmadır.

devlet başkanı, adı üstünde, devlet başkanı...
    anayasa değişikliği sonrasında hükümet başkanı ile devlet başkanı aynı kişi olmuştur, haliyle hükümetin, alacağı kararlarda hükümetin ve devletin başkanına sorması, onun da son bir görüşünü istemesi kadar normal bir şey yoktur.
    dünyanın hiçbir ülkesinde bir bakan kafasına göre işe yapmaz, yapamaz, zira onu o makama atayan kişiye, yani amirine danışması, en azından bilgi vermesi gerekir.

ha, şu yapılan kameralı görüşmelerin böyle yayınlanmış olmasını ben pek de gerçekçi bulmuyorum, bence önceden anlaşılmış, örnek olması, veya halkın görmesi açısından böyle bir şey yapalım denmiş. farkındaysanız bir bakanlar kurulu toplantısı havası yok, konuşmalar, cümleler, özenle seçiliyor. gayet üstünkörü şeylerden bahsediliyor. dolayısıyla burada bakın "biz kameralı görüşüyoruz, virüse karşı önlemlerimizi alıyoruz, siz de tedbirli davranın" gibi bir mesaj verilmeye çalışılıyor, haliyle sorular da öylesine sorulan sorular. onlar zaten ne yapacaklarını kamera arkasında tartıştılar, görüştüler.

buradan ekmek çıkarmaya çalışmamak gerek. sevin veya sevmeyin.