• milli eğitim bakanı ziya selçuk'un, canlı yayında erdoğan'a açık açık "tatil uzayacak mı efendim" diye sorması durumudur. bana bu ülkenin rejimini anlat deseler, bu videoyu gösteririm. padişahım çok yaşa!

kaynak
  • başka bir emriniz var mı? diyor sonrasında, tekmil de ver oldu olacak. belki veriyorlardır.
  • yaprak kıpırdamaz efendimiz buyurmazsa.
  • o da torununa sorar, torun ne derse o olur...
    sorun nerede?
  • burdaki asil konu “bilim kurulu’na danisalim mi?” diye soru sormasi. bilim kurulundan boyle bir tavsiye aldik, biz de uygun bulduk siz ne dersiniz diye soru sorulmuyor.
  • niye sürekli norveç'te yaşıyormuşuz gibi ilkesizliklere şaşırıp başlık açıyoruz? tipik bir ortadoğu ülkesiyiz biz, bunu ne zaman kabulleneceksiniz? "erduvan bıla bıla'ya emir vermiş, diktatörlük bu resmen". iyi de demokrasiyle yönetilmeyen ülkelerde olağan bir durum bu, artık şaşırtmaktan bıkmadınız mı?
  • tek adamlık rejiminin olduğu ülkede neden şaşırldığını merak ettim.
  • yalnız cb'nin cevabı beni şaşırttı. işin ehli onlar, onlara uyalım dedi ki hiç beklemezdim. belki de kameralar var diyedir bilemeyeceğim.
  • (#104093527)
    yuh adam da demişki kime sorcaktı. e o zaman bakana ne gerek var ? bakan gitsin herşeyi cumhurbaskanına sorsun sonra gel sen de devlet de bu işe. e o zaman tbmm ne diye var. halk refarandumları neden var. ne diye seçimler var. ne diye demokrasinin adı var. herşeyi bir kişi karar alıp uygulatıyorsa bu bakanlar ve kanunların sadece adı vardır, bir işlevi kalmamıştır.
hesabın var mı? giriş yap