şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tanım: 2017 yılında yapılan kpss neticesine göre yapılacak 25.000 öğretmen alımının müjde olarak defalarca göze sokulması. müjde ile alakası olmayan kime müjde olduğu bilinmeyen bir alım.
  birincisi 2018 kpss geldi hala içinde olduğumuz yıl için öğretmen alımı yapılmadı. ikincisi 100.000i aşkın öğretmen açığı varken sadece 25.000 öğretmen alımı yapılacak. üçüncüsü bu alım kpss baraj olarak baz alınıp mülakat(!) ile yapılacak. konuyu uzatmak sıkacak gibi o yüzden kısa kesiyorum. ilgili linklerde milli eğitim bakanın ya da haber sitelerinin aynı alım için defalarca müjde verdiğini göreceksiniz. henüz atama bekleyen öğretmenler sürekli "bir sürü öğretmen alınıyor hala atanamadın mı?" sorusuna cevap vermeye mecbur edilemez.

  http://www.mynet.com/…ogretmen-atayacagiz-4163490-1

  http://www.mynet.com/…men-atamasi-mujdesi-4086696-1

  https://www.yeniakit.com.tr/…ma-mujdesi-441474.html

  https://www.ajanskamu.net/…n-atayacagiz-h95314.html

  https://www.takvim.com.tr/…etmen-atamalari-ne-zaman

  https://www.takvim.com.tr/…an-ismet-yilmazdan-mujde

  https://tr.sputniknews.com/…b-ogretmen-atamasi-van/

  https://www.aksam.com.tr/…rtlari-nedir/haber-695378

  http://www.tgrthaber.com.tr/…cak-mi-kac-adet-233746

  http://www.hurriyet.com.tr/…n-ogretmen-ata-40855291

  https://www.cnnturk.com/…retmen-atanacak-aciklamasi

  bir çok haber daha var. link çöplüğüne çevirmek istemedim.
 • son bir yıldır her ay düzenli olarak 20000 öğretmen atama müjdesi veriliyor. ama bir türlü bu müjdeyi gerçekleştiremediler gitti. ayrıca geçen yıl 4 günde açıklanan mülakat sonuçları bu yıl üstünden neredeyse bir ay geçmesine rağmen halen açıklanmadı. mülakat sonuçlarını seçimden sonra açıklamayı planlıyorlarmış. bu durumda insanların aklına türlü şüpheler getirmiyor değil. eminim ki seçime bir hafta kala bir 20000 öğretmen atama müjdesi alırız. ama bu bir ek atama değil insanlar üzerinde algı yaratmaya devam edecek olan bir yıldır atayamadıkları 20000 öğretmen ataması olacaktır.

  sayın bakanım ve müsteşarım sağ olsun bu yıl her ay 20000 öğretmen atayarak öğretmen açığını kapattılar(!)
 • üste bir susar arkadaşın bahsettiği gibi hükümet takvim gazetesine bağlamış her gün öğretmene atama müjdesi veriyor.
  gerçek şudur ki kpss 2017 mayıs ayında yapıldı 2017 mayıs ile 2018 haziran ayı arasında 1 öğretmen ataması yapılmadı.
 • her ay aynı müjdeyi veriyorlar. 25 bin öğretmen ataması..

  yok her 3 öğretmenden 2sini biz atadık.
  yok bizim dönemimizde 500bin öğretmen atandı.
  yok efendim solomon adaları yerlileri varmış.

  bu kadar laf arasında 1,5 yıldır 1 öğretmen bile atanmadı. neden mi? çünkü atama sistemini senede 1 kere olmasını sağladılar. daha geçen seneye kadar 1 yılda 2 atama yaşanırken neden 2017 de 1 atamaya çekildi. sebebini sorunca mükakat sisteminin gelmesi yüzünden diyorlar. iyi de mülakat sistemi 2016 da geldi. 2016 da da çift atama yapıldı. sınav neden temmuz a ilerledi o zaman?

  mülakat sisteminin gelmesiyle herşey birbirine girmiş durumda. 2017 kpss girenler ciddi anlamda mağdur edildi. 1,5 yıldır bekliyoruz. dile kolay tam 1,5 yıl. üstelik verilen kontenjan sadece 20bin!!! kimse bana 25bin demesin. oradaki 5bin ücretli öğretmenler için ayrılmış. bizlerin başvurmasına bile izin verilmiyor (boş kadromuzdan kalsa bile 2018ciler faydalanacakmış) iyide bu 2017ciler ne etti size?

  neden 2017 için 20bin atama verildi?

  2015 yılında toplam 67bin atama yapılırken (50puan alanlar bile kadrolu öğretmen oldu) neden 2017 için aynı şey olmuyor? seçim falan filan oldu evet. ama şuan önümüzde de bir seçim var ve çok önemli seçim olmasına rağmen halen ilave atama müjdesi alabilmiş değiliz. ciddi ciddi 20bin atamayla bu dönemi kapatacaklar gibi görünüyor. (avuçlarını yalayacaklar haberleri yok)

  2018ci arkadaşlar boşuna sevinmesin derim çünkü mülakata giripte ataması yapılmayan 40bin kişi 2018 e ilave olacak. oturup bizim atanamama durumumuzdan kendilerine pay çıkarmasınlar asla, binler milyonlara evriliyor. o yüzden 2017 kpss girişlilere kesinlikle 40bin ilave atama yapılması gerekiyor..
 • 4 haftadır takipteyim . toplam 100 bin ogretmen ataması söylemi oldu. secıme kadar 200 bin olmasını umuyorum.
 • mayıs 2017'de sınava girildi. o tarihten bu yana 1 tane bile öğretmen ataması yapılmadı. televizyon, gazete ve internet sayfalarında sürekli bir öğretmen alımı haberi var. bakan ismet yılmaz her mikrofona aynı şeyi söylüyor: şu an gördüğünüz her 3 öğretmenden 2 tanesini biz atadık.
  yav kardeşim yeter ya. her yıl 40 bine yakın alım yaptınız. iktidarı tek başına ele alamayınca 37 binin üzerine bir 30 bin öğretmen daha aldınız. ama 2017 sınavıyla 1 öğretmen bile almadınız! konu komşu, işin iç yüzünü bilmeyen sanıyor ki bu yıl 100 bin öğretmen alındı. yok öyle bir şey! son olarak bu medya bile denemeyecek iğrenç oluşumlara bir çift söz söyleyeyim. gerçekten iğrençsiniz. araştırmadan, sorgulamadan kopyala yapıştır haber yapıyorsunuz. birinizin bile gerçekleri açıklamaya yüreği yetmez.

  temenni: 2017 mülakat sonuçları açıklansın!
  temenni2: 2017 puanına ek atama yapılsın!
 • ne yazık ki çok üzücü bir durum aynı zamanda habercilik anlayışımızın da ne halde olduğunu gözler önüne serer.

  2017 kpss ile 1 kişi bile atanmazken bizler yüksek puanlar elimizde kontenjan içinde tekrar sınava girmeye mecbur bırakıldık.

  120 bini aşan bir öğretmen açığı söz konusu ancak bunlar ücretmenler yüzünden ki onlar 2 yıllık herhangi bir bölüm mezunu insanlar, senin, benim çocuğumun öğretmeni olarak hayatlarına devam ediyorlar.
  bu insanlar eğitim fakültesi mezunu olmayan insanlar ve devlet bunu onaylıyor. niteliksiz öğretmen dediğiniz kızdığınız, eleştirdiğiniz zaten öğretmen bile değil. at yetiştiriciliği mezunu ve sizin çocuğunuzu yetiştiriyor!

  her yerde bu müjde 25 bin atama olacak haberlerine ailem de dahil bak yine atama yapıyorlar gibi algı oluşturarak 1 sene boyunca tüm öğretmen adayları oyalanmıştır. kaldı ki bu 25 bin atamanın 5bini ücretli denen hak yiyici kitleye verilmiştir.(evet niteliksiz 40 yaşına gelmiş kpssden puan alamayan kitle)

  1 aydır da mülakat puanları açıklanmıyor çünkü orada da torpil olacak.

  nerden tutsan elinde kalır denilecek tek söz var
  yazıklar olsun!!!
 • kadroların büyük bir kısmı din öğretmenlerine ayrılacaktır.
  amaç bilim ve teknoloji üreten bir nesil değil muhafazakar bir kesim yetiştirmektir.
 • meb değil yandaş/yancı/havuz medyası bence bu.