şükela:  tümü | bugün
  • bu da oldu dedirten cinsten bir durum artik bu

kimin var boyle bir talebi? neden? kimden fikir alindi? neden yillardir kurtcesini yayinlamadiniz o zaman?

türk bayragimizda arapça harfler.

insan aklini oynatabilir. cok net.

edit: besmele sandigim metinde istiklal marsi yazıyormus, duzelttim. ama bayragimin ustunde o harflerle ne yazildiginin benim icin onemi yok. hic yok hem de!

bayragimda osmanlica veya arapca (bunun da onemi yok) harflerin isi ne?

kutsal hicbir degerimiz kalmadi mi artik? bitti mi?

edit: osmanlicaymis. hatta fars alfabesi diyenler var. cok rahatladim gercekten.

edit 2 : dirilis ertugrul tayfayi kizdirdik. cok pardon.

edit 3: bir cogunuz entelsiniz anladik, bayragin ustundeki arapca harfleri birak; burnunuzun ucundaki sumugu, gotunuzdeki boku goremeyecek kadar entellesip kimliginizden uzaklasmissiniz zaten size ayri guluyorum da, "ilce milli egitim o meb diyil" diyenlerinize ayrica kopuyorum.

arkadaslar; akp niye 17 senedir iktidar sorusunun kanli canli cevaplarisiniz siz.

gideyim de dirilis ertugrul'un onumuzdeki hafta yayinlanacak bolumunun fragmanini bulup entry'ye ekliyim.

edit 4: vuhhuuu entel tayfaya reisciler eklemlenmis, cahil falan diyolar. inanılmaz.

edit 5: bir gun bir tweet okumustum, extreme'di ama gercekti. diyordu ki tweet'te "eksiciler bir espriyi okuyup anca 2 gun gectikten sonra guluyolar friendfeed sitesinde".

baya doğru tweet'mis. bu olayin da vehametini siz anlayana kadar berat albayrak devlet baskani olacak.

selam olsun gercek cehalete...

edit 6: en cok da tegmenberrendo, redkitin neden sevgilisi yok gibi nam salmis akitlerin yardirdigi mevzu. reis be kardesim, osmanlica be, ecdad be!

yavşaklar sizi...
  • daha dedemizin mezar taşını okuyamazken minik öğrenciler bunu nasıl okusunlar?
  • arapça değil türkçedir.

osmanlı alfabesiyle yazılmıştır yalnızca ama neden? kim talep etmiştir, yönetmeliğe uygun mudur?

edit: muhtemelen meb'in değil hayalperest bir ilçe milli eğitim müdürünün işgüzarlığının sonucudur. meb'in bu tip bir uygulaması olduğunu sanmıyorum. görseldeki yazı istiklal marşı'nın osmanlı dönemi türk alfabesiyle yazılmış halinden ibarettir.

edit 2: osmanlıca el yazması okuyabilen biri olarak harf devriminin en başarılı, en gerekli ve en verimli devrim olduğundan şüphem yoktur. harf devrimine karşı olanlar osmanlıca okuyamayanlardır genelde zaten.
  • esmer tenli kavrukların bizi ilhak etmesine az kaldı.
  • belki de orijinali öyle olduğu içindir. arapça değildir osmanlıcadır, yayınlanmamıştır yayımlanmıştır.
  • belki meb değil mehmet akif öyle yazmıştır.
  • arap tassagi yalamaktan dili zimparaya , ayni kitabi anlamadigi bir dilde mirildanmaktan beyni sungere donmus karaktersiz turkler icin ne mutlu bir gelismedir!

(bkz: ortadogu islam batakligi)
  • istiklal marsi osmanlica- 1921

arapcasi da vardir. arapca istiklal marsi

tanim: harf devrimine karsi osmanli ozentiligiyle yapilmis olay. herifler ulkeyi 90 sene geriye goturmeye ant icmisler.