şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mamak yolcusu kalmasın aynı dönemde olanlar el kaldırsın.

2019 kasım-35b

sevk başlangıç
    25/10/2019
    sevk bitiş
    09/11/2019

aynı dönem olanlar dm'den no yazsın ( link alamıyorum mobil ayarlar kısmı hata veriyor )
  • ağustosta ben de geliciyim. askerlik yapiciyim. üstümde kamuflaj elimde g3, omzumda roketatar, ağzımda rambo bıçağıyla poz vericiyim. el bombalarını ısırıciyim.

hayırlı olsun .
  • bir çok arkadaşımın askerlik görevini icra edeceği ankara'nın güzide yeri.

mayıs ayı olması nedeniyle soğuk görmeyeceksiniz, fakat sabah ayazı olacaktır. içliklerinizi alın yanınıza.
  • (bkz: mebs)
  • 2013 yılında 21 günlük askerliğimizde dudaklarımızın soğuktan ve havadan patlayarak, pembe stick kullandırtan, o zamanki yemeklerin catering firması tarafından askerlere sunulan yer.
  • ülkedeki en rahat askerliğin yapıldığı yerdir.
  • 2. celpte bedellisini orada yapmış birisi olarak şöyle bir şey paylaşmıştım.

(bkz: #82709797)

işinizi görür umarım.
  • şubatta gidiyorum, içimden bir ses bokumun bağırsaklarda donacağını söylüyor.
  • 2013 yılında 351 kd olarak askerliğimi yaparken, nisan-mayıs aylarında yaklaşık 28 gün süreyle acemi birliğimi orada yapmıştım. çok enteresan bir havası vardı. sabahtan öğlene kadar hava buz. bildiğin titrerdik. öğlen saat 12'den sonra kavurucu bir sıcak başlar, terlersin parkayı falan çıkarırsın. saat 5'ten sonra hava tekrar serinler.
    bi bakarsın yağmur yağar, bi bakarsın güneş açar. sırf bu sıcak-soğuk dengesizliği ve ani geçişleri yüzünden neredeyse hepimizin kulakları yara olmuştu.
    yemekler dışarıdan bir yemek şirketi tarafından geliyordu ama o zamanlar çok kötüydü. şu an nasıldır bilemem.
    banyolar oldukça büyük. aynı anda 150-200 kişi falan duş alabiliyordu.
    fazla sayıda kantin vardı ama çoğuna gitmek yasak.
    ve tümen olmasından dolayı ucu bucağı olmayan oldukça büyük bir alan. nizamiyeden kendi bölüğümüze gelmek yürüyerek 15 dakika falan sürüyordu.
    size verebileceğim bilgiler bunlar :) gidecek arkadaşlara şimdiden hayırlı tezkereler. 20 gün çabucak geçer zaten merak etmeyin ;)
  • 2019 1 mart'ta teslim olacağım yer.