şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'un kalabalıklığından şikayet eder.
  • mecbur olmamasıdır zaten buna sebep. esas mecbur olsaydı sıkılırdı belki bu şehirden.

nasıl olsa bir gün canı isterse bu şehirden gidebilecek olmanın rahatlığı vardır üzerinde. o yüzden bindiği vapurun bile tadını çıkarır her seferinde. burada yaşamaya mecbur olanların rutin hayatlarında farkedemediği güzellikleri görüyordur belki de. bu şekilde gayet memnundur halinden.

(bkz: buyrun benim)
  • mecbur olmadigi halde istanbulda yasayan insan zaten istanbulun tadini cikariyordur. senin gibi trafik sikisikliginda ise gitmeye calismiyor, umraniyede 3 kurusluk kira evinde yasamiyor, adalarda modalarda keyif cata cata yasiyordur.
  • yıllar önce bir programda, istanbul'da yaşayan anadolu kökenli insanlara aynı ekonomik şartlar oluşursa memleketinize döner misiniz diye sormuşlardı. o zaman genel cevap şu olmuştu: köyümüzde aynı sağlık, eğitim hizmetlerini bulamayız. e bir kısmı da artık tüm akrabaları istanbul'da, hatta torunu filan istanbul'da doğmuşken bırakıp gitmez. bu nedenlerden ötürü kime göre neye göre mecbur değil açıklanması gereken insandır.
  • emekli oldugumda olacagim kisi. guney belki diyorum ama turkiyede yasamak demek istanbulda yasamak gibi geliyor bana. cogu kisi ayni fikirde degildir, saygi duyuyorum ama dogruya dogru