şükela:  tümü | bugün
  • 2011 yapımı the mechanic filminin, devamı niteliğinde bir yapım. çekimleri biten ve 2016 yılında gösterime girmesi beklenen filmde, ilk yapımda olduğu gibi jason statham dışında jessica alba ve tommy lee jones da yer alıyor. film, bu kez dennis gansel tarafından yönetilecek.

http://www.imdb.com/title/tt3522806/
  • fragmanı düşen devam filmi. 26 ağustos 2016'da vizyona giriyor. jason statham, jessica alba, tommy lee jones, filmin başrol oyuncuları. filmin yönetmenliğini dennis gansel yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qf903raklvs
  • başarısız bir yönetmenlik, vasat bir aksiyon filmi. jason statham ve tommy lee jones elinden geleni yapsa da klasik bir hollywood filmi olmaktan çıkılamıyor. ayrıca türkiye'deki dağıtıcı firma altyazılarda türkçe karakter sorunuyla dağıtmış dolayısıyla gidecek olanların bilgisine sunarım.
  • ömr-ü hayatımda yarısında çıktığım 2. film.

gitti 8 usd.
  • 23.5 tl'yi heba etmeme neden olan film, vasattan da beter, jasonı severim ve crank tadında bir film beklentisiyle gittim ancak fiyasko
  • bol aksiyonlu ama saçma film. ben tatmin oldum.
  • bahsedildigi gibi turkiye de altyazi problemi mevcut, cinemaximum da oldugunu duydum ve kendim de cinema pink te yasadim. hatta belki de bu altyazi probleminden oturu bilmiyorum, filmin 10. dakikasindan sonra filmi dublajli hale getirdiler. normalde buyuk sikinti olacak bir sey, filmden oturu pek sorun olmadi.

muhtemel spoiler icerir yazinin devami.

film muazzam bir kliselerle dolu. kotulemeden once, aksiyon sahneleri baya keyifliydi. adam vurmasi olsun, dovusler olsun.

ancak kliseler hem cok kotu, hem de artik seyirciyi bu kadar aptal yerine koymasalar keske dedirtiyor. aklimda kalanlar:

1- malum kiz ile aninda asik olmalar.
    2- her yerde muazzam hiz sahibi bir internet.
    3- her yerden aninda istedigi insanin bilgilerine ulasabilecegi bir database
    4- mouse kullanmamasina ragmen, inanilmaz bir keskinlikle hareket eden mouse
    5- kamera sistemine bildigimiz decoder takti adam ve kamera goruntuleri falan kesildi
    6- dunyanin en buyuk 3 silah kacakcisinin birinin bilgisayarini, uzaktan, 1 sn icinde hackledi. aradigi dokumanlari buldu.

ozellikle su hackleme olaylari ile ilgili, yahu sunu bir senaryoya adapte edin be kardesim. tamam flash animasyonlari ile bilgisayar sahneleri yapiyorsunuz neden anlamiyoruz ama, bari 1 sn de hacklemeyin adami. ne bileyim bir password sniffer olsun, brute force attack falan olsun ya cok basit yani.

7- adam kimya uzmani
    8- adam insaat muhendisi
    9- adam dovmesi guzel ama silahli 5-6 polisi de 3 sn icinde etkisiz hale getiremeyeydi iyiydi.

demem o ki sinemada pek izlenecek film degildir.

ek:
    saat severler olarak, omega speedmaster geciyor filmde, ve iwc markasi da mevcut.
  • her şeyi klişe olan film.

klişeleri yaratıcı şekilde kullansa eyvallah da o da yok.

filmin tek güzel yanı tommy lee jones'un karakteri. film içindeki saçma sapan performanslara kıyasla başarılı bir karakter ortaya koyuş olmuş.
  • çerezlik film. sinemada değilde nete düştüğünde izlenebilir. jason abimizi seneye hızlı ve öfkeli 8'e kadar bekleyeceğiz anlaşılan
  • bol bol aksiyon sahneleri içeren film. birbirini vuran, döven adamlar izlemek istiyorum diyorsanız tabi ki gidin. gidin ama sakın mantıklı bir kurgu beklemeyin. başrol oyunculuklarına diyeceğim bir laf yok fakat olaylar o kadar bilindik şekilde ilerliyor ki bunun için sinemaya gitmeye gerek yok.