• kaza tutanağı formuna, martıyı nasıl çizecekleri hakkında kafada soru işaretleri oluşturan kazadır.

edit: kaza algoritması tüm bilim insanlarını şoka uğratmıştır.
  • bir insan bu kadar yoğun bir yolda ve sol şeritte nasıl fren yapıp durur anlamıyorum. istanbul'un en yoğun yollarından birisi burası hiç mi kafası basmaz bu insanların? yazık o kadar zarara giren insana...
  • martı ve frene basan ilk şoför, çok hayırlı şeylere vesile olmuştur benim gözümde. takip mesafesi nedir bilmeyenlerin çatır çutur birbirlerine girdikleri kaza olmuştur. her gün bu görevde 1 martı ve 1 şoförü salsak trafiğe, 1 ay sonra tertemiz bir trafik akışına sahip olur istanbul.
  • kazaya sebep olan martı değil, boş olan sağ şerite geçmek yerine frene basan öndeki sürücüdür. arkadakilerin takip mesafesi durumu da var fakat istanbul trafiğinde mümkün değil zaten bu durum.
  • geçen hafta temde akıcı yoğun trafikte 100'le seyrederken kıçıma yapışan wv jetta sürücüsünü hatırlatan martıdır. önümdeki araçla aramda 50 olması gereken mesafeyi 10 metreye düşürmüşüm türk tarzı trafik akışında, ama herif 2 metre arkamda. aynadan göz kaş el işareti yapıyorum. ne yaptım ki ben diyor akıl noksanı. düşün ne kadar yakın olduğumuzu. hatırladıkça sinirleniyorum.
  • önündeki aracın tamponuna yapışmayı maharet bilen, diğer şeritteki iki araç arasındaki takip mesafesinden kaynaklanan boşluğu, yere düşen altın yüzüğe atlayan erdal bakkal gibi dolduran sözde usta şoförlerin önündeki araca bodoslama daldığı kaza. raikkönen'i tenzih ederim.

edit: dikkatli izleyince kazaya gerçekten sebep olan aracın, en öndeki araç yavaşlayınca yavaşlamayan, dolayısıyla arkadaki araçları aldatan raikkönen olduğunu görüyoruz.
  • fren yapan aracın arkasındaki aracın şöförünü reflekslerinden ve soğuk kanlılığından ötürü tebrik ettiğim kaza. hayır fren yapmıyor gibi gözüküyor ve burnu biraz sokuyor bekliyor tam milimetrik kıvama gelince kırıyor ve devam ediyor. inanılmaz tebrik ettim. ama kimsenin takip mesafesi denen merete uymadığını zaten biliyorduk bu da başka bir kanıtı oldu.
  • ulan e 5in orta yerinde sol seritte oyle fren yapılmaz. yemişim martısını. iyi ki daha buyuk kaza olmamış.
  • gereksiz bir duyarlılık gösterisi yapacağım diye e-5'te sol şeritte giderken birden frene basan bir adet mal sürücüyü ortaya çıkaran martıdır.

sağ tarafın boş hafif frenle, geç sağa, yani zınk diye durmanı gerektiren bir durum yok. arkadaki sürücülere yazık. hırtın teki yüzünden adamların günü zehir olacak.

aklı mantığı olan, normal bir araç sürücüsünün asla yapmaması gereken bir hareket. geç sağa,
  • tüm arabalarda kasko var bir şekilde yaptırılır zaten, ama martıyı görüp gayr-i ihtiyari de olsa frene basan sürücüye helal olsun. yol kenarlarındaki kedi/köpek cesetlerini gördükçe kötü oluyorken, ülkede böyle güzel insanların hala var olduğunu bilmek güzel.
hesabın var mı? giriş yap