şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şimdi efendim malumunuz hükümetimiz zarar eden devlet kurumlarını teker teker özelleştirme adı altında sattı. bu satışlardan hem nakit girdi sağladı hem de üzerindeki mali yükten kurtulmuş oldu örneğin türk telekom tank palet fabrikası gibi. meclis lokantası fiyatlarını herkes az çok bilmektedir ki kısa bir araştırmayla çok rahat öğrenilebilir. örneğin çorba 1?, kavurma 6?, lahmacun 4-5? gibi gibi. bu fiyatlarla hem hammadde ihtiyacı hem işletme giderlerinin karşılanması imkansız. bu yüzden ivedilikle meclis lokantasının özelleştirilmesi gerekiyor ki büyük türk ekonomisi bu ağır yükten kurtulmuş olsun. burdan haşmetli reis-i cumhurumuza sesleniyorum meclis lokantasını özelleştirin efendim ülkece kurtulalım bu yükten.

şayet özelleştirilmeyecekse devletimiz tanzim lokantası açsın ve bizler de aynı fiyatlardan yemek yiyelim.

edit: fatih terimin 20 milyon euro maaş aldığını zannedip cumhurbaşkanının 74 bin lira olan maaşını gayet makul hatta az bile bulan arkadaşlar hemen saldırmış onlara cevap verip olayı amacından saptırmak istemiyorum.
  • sonuna kadar evet.
  • hala özelleştirmenin ne olduğunu anlayamamış bir suser feryadı.

milletvekillerinin geleni gideni bitmez. kars’tan, edirne’den, hatay’dan ve ülkenin dört bir yanından gelen misafirlerine bir türk ananesi olarak yemek yedirilir. ve hiçbir milletvekilinin temsil giderleri için ödeneği yoktur. kendi cebinden öder buradaki masrafları.

adam kalkmış, milletin meclisinde yenilen yemeğin ucuzluğundan şikayet ediyor. ülkenin yarısı öğle yemeğini çalıştığı yerde ya da çalıştığı yerin sağladığı imkanla yiyor, meclisin vekillere ve misafirlerine sağladığı imkana bok atıyor.

tanzim restoranları hedehödö demiş bi de. allah aşkına sıçıp da sıvamayın.

ek olarak, palet fabrikası özelleştirilmedi.

özelleştirmenin asıl amacı da verimi arttırmaktır. devlete kapağı atıp nasılsa maaşım yatıyor düşüncesiyle yan gelip yatmanın önüne geçmektir. özel sektör eliyle katma değer ürettirip bunu vergilendirmektir. amortisman giderlerini sektöre yıkmaktır. devletin hantal yapısını kırmaktır.

hayatımda gördüğüm en mantıklı olgulardan bi tanesi yap-işlet-devret modelidir. bu da ayrı bir başlığın konusu.
  • milletvekili maaşına zamla sonuçlanacak önergedir.
  • burada milletvekiliyle veya bir bürokrat ile selamı olanlar ihale alıyor, milyon dolarlar kazanıyorlar. bu kadar milletvekiline ve misafirlerine hizmet edecek restorantın tabi ki onlardan para almaz ancak onun sonucu çok daha acı olur. ne ihaleler, ne imtiyazlar, ne imkânlar sağlanır bilemiyorum.
  • ''milletvekillerinin geleni gideni bitmez. kars’tan, edirne’den, hatay’dan ve ülkenin dört bir yanından gelen misafirlerine bir türk ananesi olarak yemek yedirilir. ve hiçbir milletvekilinin temsil giderleri için ödeneği yoktur. kendi cebinden öder buradaki masrafları.''

işte sorun burada. bugün yerel seçimlerde bile adayların ofislerine gidip yeme içme kovalayan insanlar var. niye?
    çünkü millet aç. çoğunluğu yüzsüzlükten bunları kovalıyor diye düşünebilirsiniz ama,o gelen adamın maaşı neden 2 bin lira diye düşünmüyorsun.neden bedava yemek kovalıyor gelen insanlar onu düşünmek yok, gelen giden çok onlara bakmak lazım mantığı var. çünkü milletvekili dediğin ağırlama ve yemek yedirmeyle görevli kişidir sanıyor bunlar.

milletin meclisi,milletin bahçesi milletin sarayı. git bakayım öğle yemeklerini orada yemek için öğle vakti meclise selam verip gir. akşam sarayına git yatıya. bahçeye de pikniğe gidersiniz.

yalayacağım diye saçma sapan şeyleri savunmakta üstünüze yok.