şükela:  tümü | bugün
 • chp zihniyetinin hiç değişmeyeceğini gözler önüne sermiş beyanat. peşin söyleyeyim, herhangi bir partinin seçmen veya yandaşı, sempatizanı bile değilim. ama siyasetten anlarım. chp 30'lu yıllarda kaldı iyice. o yüzden iktidar olamıyor. chp, son 10 yıldır akp'yi herşeyle itham etti. etsin orası beni hiç bağlamaz. ama şu zihniyeti değiştirmeden değil hükümet olmak, laik çevre olmasa meclis'e giremez.

  bu zihniyet halen ecevit'in merve kavakçı'yı meclis'ten kovduğu videoları izleyip gururlanan ufak bir azınlık. dikkat etmedikleri şu ; içinde bulundukları azınlık gitgide azalıyor ve azalmaya da mahkum. halen insanların giyim kuşamına takan, karışan, aklın fikrin beyinde değil baştaki örtüde olduğunu zannediyorlar. allah kimseyi bu kadar acınası hale düşürmesin, temennim budur.
 • "gel gel muhalefet çok güzel." diyen birinin beyanı.

  bu kafayla hiçbir zaman iktidar olmaları da mümkün değil.

  lütfen bu hanıma haddini bildiriniz hadsizliğini gösterecek halleri de yok artık.
 • devlet yönetimini chp'ye bıraksak olacakların küçük bir tablosu olan söylem. adamların derdi türban olmuş. varsa yoksa türbanla, türbanlıyla uğraşmak. allah'tan iktidar olma gibi bir ihtimalleri ve isteklerini yerine getirecek güçleri yok. şu halleriyle bile cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorlar. ama iyi de olmuyor değil hani, halkı günden güne kendilerinden uzaklaştırıyorlar. bu sayede chp zihniyetinin güçlenmesi gibi bir ihtimal kalmıyor.

  vakti zamanında bunların ağa babaları olan karaoğlan da bu tarz bi atakta bulunmuştu. ecevit dünyadan göçtü gitti, partisi yok oldu ama zihniyetin temsilcileri belli aralıklarla içlerindeki bitmek tükenmek bilmeyen türban düşmanlığını sergilemeye devam ettiler.

  böyle devam etmez ama halkı kendinden daha da soğutursun, daha da uzaklaştırırsın. ama ne olur, en fazla 3-5 yobazı daha etkilersin, oylarını almaya devam edersin.
 • (bkz: gavurluk)
 • (bkz: yav he he)
 • (bkz: gerçek chp bu değil)

  (bkz: türban yasaklansın dedin ve şimdi akp %60 la gelecek)

  boşuna denmiyor chp'nin en büyük problemi muhafazakar halk üzerindeki kötü imajı diye. kemal kılıçdaroğlu'nun emeklerine yazık.

  akp'nin neden %50 ile iktidar olduğunun kanıtı söz. makarna kömüre sıra gelsin dişimi kırarım.
 • bu mevzuya izin verip vermeye chp'nin bacağı yetmeyeceğinden oldukça boş ve reel politik açısından vahim sözler.
 • chpye oy kaybettırıırmı hayır ama akpye oy kazandırır,akp secmeni muhafazakardır aslında turkıyede secmende genelde muhafazakardır.sol partılerın bellı bır potansıyelı vardır ayrıca chpye oy verenlerın cogu aslında solcu degıldır.ulusalcı veya ataturkcu olarak nıtelendırır kendını gel gelelım bu acıklama ne ıse yarar mhpnın oylarının bır kısmını akpye gecırır saadet gıbı partılerın oylarını tamamen akpye gecırır hatta ve hatta ıslamcı kürtlerı bıle tamamen akpye ceker.gezı olaylarında sırrının pesıne takılmak ve meydanda pkklılarla beraber bagırmak bugun akpnın ıc anadoluda en buyuk propogandası .gezı eylemcılerıde solcudur,komınısttır vatan haınıdır ıc anadolu halkı aynen boyle dusunur. sımdıde basörtu dusmanıdır veya din düşmanıdırı der.zaten sızden ıstenen bu denlı konusmalar allah akıl fıkır versın ne dıyım