şükela:  tümü | bugün
  • akp milletvekillerine kısmet olmuş az rastlanır bir doğa olayı. omurga olmadığı için gayet anlaşılabilir bir durum.

(bkz: termik santrallere filtre takılmasını ertelenmesi)

yasayı hazırlatan recep erdoğan, veto eden tayyip erdoğan. yasayı meclisten geçiren akp milletvekkileri, veto edilmesini kutlayanlar yine akp milletvekilleri.

mahir ünal pek bir içlenmiş, çoşkuyla tweet atmış;

"cumhurbaşkanımız sn.
    @rterdogan
    önce sağlık, önce insan diyerek afşin-elbistan termik santralleri'nin bacalarına filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti.

cumhurbaşkanımıza tüm kahramanmaraşlılar adına şükranlarımızı sunuyorum."
    link

bir başka akp milletvekili... tweet

akp’liler kendi geçirdikleri yasanın vetosunu kutluyor
    akp’li maraş milletvekilleri, akp genel başkanı ve cumhurbaşkanı erdoğan’ın, kendi oylarıyla geçen 15 termik santrale baca filtrelerinin takılmasını erteleyen kanun teklifini veto etmesini sevinçle karşıladı.

bu da haber;
    bianet
  • mecliste ki tüm vekillerin aldığı her kuruş haram, muhalefet zahmet edip bu kadar önemli bir oturuma katılmaya tenezül etmiyor, iktidar vekilleri desen halleri içler acısı kendi onayladığı yasayı veto edene teşekkür edecek kadar etkisizler, acaba saray vekiller olmasa da olur meajı mı veriyor diye düşünmeden edemiyor insan.
    anca çakar lamba hakkı istesinler, ucuz yemek yesinler, ayrıcalık istesinler başka da bir işe yaradıkları yok...

edit: düzeltme
  • " cumhurbaşkanımız 50. maddenin yeniden değerlendirilmesinde fayda görmüştür, tbmm tarafından bir kere daha görüşülmesi için geri göndermiştir."

yasa tekrar görüşülmesi için geri gönderilmiş. erdoğan veto etsin diye bunlar yasayı yine geçirir.
  • (bkz: kesin ip var amk)

bu yaşadıklarımızın başka bir izahı olamaz.
  • sacma sapan seyler. recep kendi onay verip meclisten cikarttigi yasayi veto etmis bunun nesini kutluyorsunuz.

ortamlarda sacma sapan seyler yapiyor diye trump'a laf atarlar. e aynisini sen de yapiyorsun. trump'la iyi anlasmanizin sebebi cok acik, ayni kafadansiniz. kafanizda kimbilir kac tahta eksik.
  • her şartta ne olursa olsun cumhurbaşkanını yalama fırsatını kaçırmayanların kutlaması.
  • hatay'ı fransızlara verecek karar geçirin meclisten, son anda tayyip veto etsin kahraman olsun amk :)

türkiye tarihi, saçmalıkta çığır açıyor.

akp döneminde yaşanmıştır.
  • insanlari gerizekalı yerine koymak...
  • 21 kasım'da meclisten geçen 50 maddelik torba kanun içine tıkıştırılmış "filtreyi 2.5 yıl erteleyelim" mevhumunun reis tarafından "bana mı sordunuz lam torbayı doldururken, ben size ne dedim, siz ne yaptınız" edasıyla veto edilmesi durumunudur.

yoksa bunun başka bi açıklaması, izahatı yok.

o diil de, acaba bu yeni vetoyu cnn türk'ün beste uyanık'ı nasıl haberleştirecek merak ettim.

demek ki reis 8900 makinenin durmasını, 12 bin metro seferinin yapılmamasını, 35 bin evin de elektriksiz kalmasını istiyor.
  • önce;

- evet arkadaşlar planımızı açıklıyorum; ilk önce hep birlikte eşşeği kaybediyoruz.

sonra;

- arkadaşlar bi sorunumuz var b planına geçiyoruz.
    + b planı???
    - derhal eşşeği buluyoruz.
    + sonra?
    - kutluyoruz salak!
    + tamam.
    - dağılın..!