• genpa, kvk gibi büyük cep telefonu distribütörlerinin çok daha altında fiyatlarla cihaz satan ama ne kadar güvenilir olduğu konusunda bilgi sahibi olmadığım ithalatçı firma.

internet sitelerinde yazan 4 teknik servisin de kendisiyle anlaşması yokmuş, isteyen arayıp öğrenebilir.
  • yaklasik bir yil once yenicarsim.com sitesinden satin almis oldugumuz medcell garantisindeki telefonun sarj girisinde bir sure sonra da sim kart okuyucusunda sikinti meydana geldi. medcell'in sirkeci'deki servisine goturduk. telefonu aldilar incelediler ve garanti kapsaminda tamir edip 3-4 gun icerisinde teslim ettiler. kefil oluyorum diyemem ama ilk hizmetlerinden memnun kaldik.
  • beni gergin bekleyişe iten firma. lg g4 için beklenilen anakartlar ne zaman gelecek çok merak ediyorum...
  • ito kaydı ve hatta kendi internet sitelerinde bile telefon numaralarını doğru vermeyen firmadır.

facebooktaki sayfalarından doğru telefon numarasına ulaşabilirsiniz ama ordan da size sürekli yuvarlak cümleler kuran, konu hakkında bilgisiz ve oldukça yetersiz çağrı merkezi elemanlarına bağlanırsınız.

ayrıca kendileri yasal süre olan 20 iş günü içinde telefonunuzu göndermezler. benim telefonumun gelmesi 40 iş gününü buldu, şikayetim var sitesindeki girilere göre teslimatı 60 iş gününü geçen kişiler de bulunmaktadır. garanti sözleşmesine de uymayan bu firma, eğer sözleşmenizde yazıyorsa (benim sözleşmemde 30 iş gününü geçmesi halinde olarak yazıyor) size muadili bir telefon göndermek zorundadır. tabi bu firma 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunu hiçe sayarak yasal gerekleri yerine getirmemektir.

uzak durulması faydalı olan şirkettir.

edit: imla.
  • yalnızca bataryayı ve kulaklığı değiştirmek için 20 iş gününü sonuna kadar kullanan , telefondan aradığınızda operatöre kesinlikle bağlamayan firma.yetkiliye ulaşmak için mutlaka alakasız bir menüden girmek lazım
  • bootloop problemi olan lg g4 telefonumu ücretsiz olarak onaran firma. takdirimi kazandılar.
  • lg g4 telefonları anakart değişti diye gönderen ama anakartı değiştirmeyen firma.

anakartı değişen cihazın imeisi değişir arkadaşlar. bunlar nasıl beceriyorsa anakartı değiştiriyor ama imei hep sabit. yeni bir metod buldular herhalde!

sabah telefon tamir oldu diye geliyor, akşama yine takılı kalıyor servise geri. üstelik bunu 80 gündür servislerinde bekleyen ürüne yapıyorlar. lg zaten bu süreci batırdı, bunlar da sıvıyor.
  • buyakadan.com üzerinden aldığım medcell garantili sony xperia z2 modeli "su geçirmeyen" telefonumun su geçirmesi sonucu anakartında ve kamerasında oluşan problemlerine garanti kapsamında onarım yapmayan firma.

halbuki kullanma kılavuzunda da çok açık bir şekilde havuza sokulabileceği yazıyor. fakat uyanık medcell firması anakartta su tespit edilirse garanti vermeyeceğini de yazmış. hayat çakallara güzel. şu olayla kesinlikle güvenilmez bir firma olduğunu açıkça göstermiştir. su geçirmesi gibi şaibeli bir konuda garanti vermemeleri makul bulunabilir. hoş bana göre bu da makul bulunamaz ama gelelim diğer problemlere.

firmayı ararsınız cihazın kargo ücretini kim ödeyecek diye sorarsınız. siz gönderirken siz, biz gönderirken biz ödeyeceğiz derler. sonra da çok güzel gidiş geliş tüm kargo parasını size itelerler. halbuki gelirken de giderken de siz ödeyeceksiniz deseler eyvallah der geçerdim.

gün içerisinde oldukça makul saatlerde ararsınız. canları isterse açarlar telefonu istemezse açmazlar. gönderdikten bir hafta sonra cihazın durumu hakında bilgi istersiniz. bakıyoruz der geçiştirirler.

telefonlara çıkan kişi kimse ona da tavsiyem sevdiği bir iş bulsun kendine. yaptığı işten nefret ettiği, konuşmanın her saniyesinde hissediliyor.

sonuç olarak müşterisine saygı duyan, sattığı ürünün arkasında duran bir firma değildir. bunlarla uğraşacağınıza mahallenizdeki telefoncuya götürün telefonunuzu daha iyi hizmet alırsınız.
  • hepsiburada'dan almış olduğumuz lg g4c marka telefonumuz arızalı çıktı. telefonu 15 agustos 2016 tarihinde medcell garanti servisi teslim aldı.telefonun anakartında problem olduğu söylendi. aradan neredeyse iki ay geçmesine rağmen hala telefon onarılmadı, aradığımız zaman sürekli yurtdışından yedek parça gelecek onu bekliyoruz diyorlar. biraz araştırdığımız kadarıyla herkese aynı şeyleri söylüyorlar. yasal süre olan yirmi iş günü süreniz doldu dediğimizde ise yapabileceğimiz bir şey yok parça bekliyoruz deniliyor. hizmetleri için şu an ilk aşamada yapabileceğimiz tek yorum bu.

telefonun çok ciddi bir arızası olsa bile bu süre zarfı içerisinde tamir edip yollamaları gerekirdi. ama sürekli aynı şeyleri tekrar ediyorlar. olumlu ya da olumsuz bir yorum yapmak için telefonun medcell'den gelmesini bekleyeceğim.

edit: dört aylık bir bekleyişin ardından telefon geldi. bir problemi yok.
hesabın var mı? giriş yap