• tekli göğüs pompası iyi süt çıkarttırıyor ama çok sesli çalışıyor.
  • swing modeli gayet sessiz ve başarılıdır. hastanelerde kullanılan mavi kasalı modelinin gücü çok iyi fakat gürültülüdür. genelde kiralanarak kullanılır zaten, geçici bir süre.
  • anne sütü depolamak isteyen bayanlar için süt sağma pompaları ve elektrikli makineler üreten; ilaveten göğüs pedi vb. yan ürünler de üreten isviçre firması. ürünlerinin genel olarak sarı renkte olması da bir firma politikası olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • doğumdan sonra hastane tipini kiraladım. oldukça büyük ve görece pahalı olduğundan kiralama dönemini uzatmayı düşünmüyorum.

ikinci el bir medela swing alsam, aynı kuvvette olmasa da iyi bir performans alabilir miyim? bilenler yeşillendirebilirse çok sevinirim.

ikinci el editi: şansıma sarı siteden çok temiz bir medela swing yakaldım.
    sağma gücü de gayet yeterli, en azından benim için.
    hem pil hem de kablo ile çalışıyor. ama pil ile aynı performans kaç dakika sürer emin olamadım.
  • calma modeli biberonu karaborsadadır.

500tl civarına satılıyor şu aralar.
    sebebi ise bebek emmeden herhangi bir sıvının bebeğin ağzına gelmiyor olması. dolayısıyla mama verdiğiniz bebeğiniz memeyi unutmuyor böylelike.

mecbur aldık, gittigidiyordan, yanlış hatırlamıyorsam 480tl idi.

fakat 2.yi dün itibariyle 130 tl ye almış bulunmaktayım. bu başlığa düşüp bu biberonu almak zorunda olanlar amazondan alabilir, amazon türkiyeye göndermiyor bu ürünü, amerikadaniste, amerikapostam gibi sitelerden destek alabilirsiniz. ben o şekilde 130 tlye 2.yi almayı başardım.
  • şahane elektrikli süt sağma pompaları olan marka. bebeğin emmediği için sütünü sağıp biberonla vermek zorundasın ya da süt depolamak istiyorsun. ama öyle bir makine olsun ki hem sağarken canımı yakmasın, hem öyle 1-2 ayda performansı bozulmasın hem de 2. 3. çocukta da kullanabileyim dersen al medela swing'i paşa paşa söylenmeden kullan. aylardır kullanıyorum bana mısın demedin be swing, allah razı olsun:)
  • anne sütüne takviye olarak mama verdiğimiz bebiş için calma marka biberonundan aldığım üretici marka. yaklaşık 10 gündür kullanıyoruz ve genellikle gece yatma-sabah kalkma gibi tam kendinde olmadığı durumlarda başvuruyoruz kendisine. kısaca memnunuz, şiddetle tavsiyedir.

ayrıca yüzlerce yorum okudum ve anne memesinden uzaklaştırdığına dair yorum okumadım diyebilirim. hatta aksine meme almayan yenidoğanları memeye kavuşturduğu da söyleniyor.

(bkz: yok daha memeler)
  • harmony isimli manuel pompası hediye olarak gelmişti ama lansinoh'un elektrikli pompasını kullandığım için elim gitmemişti hiç başlarda. sonra tatil, iş vb için uzun yolculuklar yapmaya başladığımda mecburen kullanmaya başladım - mecburen çünkü elektrikli pompanın pille çalışma opsiyonu yok.

neyse uzatmayayım; manuel pompalara olan önyargımı yerle bir etti harmony kardeş. 4-5 saat aralıklarla kullandığımda kısa sürede - 10 dk civarı- 150-160 ml kapasiteli biberon * dolmuş oluyor. bunları yazanın bebeği 1 yaşını geçmiş bir anne olduğu düşünülürse 10 dk içinde 160 ml daha bir anlam kazanır tabii.

alın aldırın. elektrikli modeli medela swing' i almasanız da gerekli hallerde kullanmak üzere harmony gayet yeterli.
  • hacettepe üniversitesi kadın doğum bölümünün tercihidir. güven verir mi? verir.
  • değişik tiplerde biberonlarıyla bebek beslerken yaratıcılık arayan annelere hitap eder bu marka. örneğin normal biberon kullanmak istemeyen anneler ya da zaten bunu istemeyen bebekler için kaşık biberonları mevcut. bebek beslenmesiyle ilgili çeşit ve kalite konusunda başarılı bir marka.
hesabın var mı? giriş yap