• "lice'de ölen medeni yıldırım'ın ethem'den, mehmet'ten , abdullah'tan hiçbir farkı yoktur. aynı devlet, aynı zulüm."

sırrı süreyya önder
  • galiba 18 yaşındaymış daha.. katil devlet tarafından öldürülmüş. "havaya atılan kurşunun kalbine isabet edilmesi sonucu...." olarak haberlere yansıyacaktır, zaten lice kaymakamı işaretini vermiş. artık devlet utanmazlıkta kendisiyle yarışıyor, kardeşim..

(bkz: enver turan)
    (bkz: ceylan önkol)
    (bkz: ethem sarısülük)
  • 18 yaşında karakolun barış getirmeyeceğini anlamış ama bunu anlamayan devleti tarafından öldürülmüş genç.
  • daha cok genc, abdullah kadar genc,senin kadar genc, daha cok genc. en delikanli caginda.... https://twitter.com/…tus/350675984858615808/photo/1 baksaniza suna. gozlerine bakin, magrurluguna bakin, bir miktar mahcubiyetine, umuduna, acisina bakin. en delikanli caginda, en deli dolu caginda. lisesini de okumus belli cok cok zor lan orada liseye gitmek, gitmis ama.... yatili okumus yuksek ihtimal. umutlari varmis belli ki hayalleri varmis baksaniza gozlerine. baksaniza hayalerine. lice'de sikisip kalmak istememis belki de. baksaniza huznune. ıttik lan hepimiz onu, aksaniyla dalga gecerdik belki, bedava yasiyor derdik, biz bakiyoruz derdik?demez miydik? baksaniza magrurluguna; sindirebilir mi onlari? en delikanli caginda... gitti...
  • devletin gözünde betondan çelikten daha değerli ama bizim kalbimze kazınanlardan.

barış umuduna sahip çıkmak için karakolu protesto etmeye gitti, göğsünden iki kurşunla vuruldu.
  • 18 yaşıma girdiğim günü dün gibi hatırlıyorum
    33'e girdim bir kaç gün önce de.

18 yaşımda pek çok hayalim, umudum vardı.
    çoğunu gerçekleştiremedim.
    birazı için hala umudum var.

bu akşam itibariyle, hayatına dair tüm umutlarını,
    hayatıyla beraber,
    ailesini, insan olan hepimizim yüreğini dağlayarak yitirmiş
    gencecik bir fidandır.

medeni; artık gülemeyecek,ağlayamayacak, uyuyup da uyanamayacak insan kardeşimdir.
    medeni, öldü.
  • birileri uyuşturucudan para kazanacak diye yitip giden canlardan sonuncusu, en acılarından birisi.

ve ne yazık ki sorumlusu bambaşka yerlerde aranıyor yine. birkaç saat sonra toprağa verilecek, allah günahlarını affetsin.
  • bogazim dugum dugum. http://www.youtube.com/watch?v=e0x6ah5aa48 sana yazmislar kuzum bu ninniyi sana cigerimin kosesi...

senin payina baris derken olumler duser bize kirli bir dunya kalir...

medeni! ne bicim bir isim bu guzel bakisli aslan? medeni bir dunya da, medeni bir ulke ya medeniye medeniyet kursunlari...

aslanim; cok uzgun, cok ofkeli, cok huzunluyum bu gun, bilirim sizde bir mucadele icin can verene aglanmaz, sevmezsiniz aglamayi, dusman sevinmesin dersiniz hep; ben sizden degilim.

baris icin yasamin yere dustugunde daglara ofkemiz yukselir ama; ofkemiz ucsuz bucaksiz kuzum!

ofkemiz parcalanan yuregin kadar asi! ama baris dedin son nefesinde... elimiz kolumuz bagli ve sana namus sozu bagli kalacagim bir kereye daha mahsus barisina ama istemiyorlar iki gozum; bu ulkede onlar barisi istemiyorlar...

bakisin iki gozum bakisin... selam olsun sana; dostlarina selam...
  • degerli avrupa birligi baskanimiz pek serefli haysiyetli egemen bagisin ingilizce deyimiyle turkey is not a banana republic deyisine hitaben!!!

muz cumhuriyeti olmayan ulkemde

gezi parkinda haksizliga baskaldiran insanlarin olduruldugu akp iktidarinda; henuz uzerinden gunler gecmisken katliamlarin oldurulmus insan evladi...

http://www.youtube.com/watch?v=jbcdmglya9e

tartismam fasistle gayri; zira her kim ki o ayri bu ayri diye sacmalar iste o akp yandasidir... iste o akp nin sinsilikle savunusunu yapan fasist bile olamayacak bir fasist yalakasidir...

haziranda olmek zor!
hesabın var mı? giriş yap