şükela:  tümü | bugün soru sor
  • postyapısalcı ve primitivist izler taşıyan bir anarşisttir; diyalektiği çok yanlış anlamış, aklı sağ-sol düalitesinden bağımsız çalışamayan kimi zatların kendisini solcu sanmalarını doğal karşılar. ırklara bertaraf edilmesi gereken prangalar gözüyle bakar, millet mefhumunu suni/sanal bir kimlik tanımı olarak gördüğü gibi milliyetçilik olgusuna da arka tarafıyla güler. ışid ve el kaide türevlerinin selefi/vahhabi menşeli dinci/tekfirci örgütler olduğunu ve söz konusu örgütlerin arap ulusundan ziyade tüm islam ümmeti üzerinde "cihat" yoluyla etki sahibi olmaya çalıştıklarını bilmeyenleri ciddiye almaz. naiftir, yanlış anlaşılmaktansa hiç anlaşılmamayı ve hatta duyulmamayı tercih eder. fazla üzmemeye özen gösteriniz.

    edit: başlığı ilk açan arkadaş "arap milliyetçisi bir solcudur. muhtemelen arap alevi kendisi. ışid, el kaide gibi örgütler de bu arap milliyetçiliğinin sonucudur." gibisinden bir şeyler yazmıştı. silmiş, yazılanlar alakasız duruyor şimdi. okuduğunuz, ona cevaben yazılmış bir entry'dir.
  • okumaya doyamadığım yazar. entryleri bilgi ve akıl dolu. iyi ki varsın medeniyet budalasi 2.
  • sözlükteki sayısı sınırlı, kaliteli yazan yazarlardan biri. zeki, kültürlü, cana yakın, yardımsever birisidir. bu özelliklerinin ekmeğini yiyemediğini düşünse de, böyle düşünmemesi gerektiğini temenni ediyorum. kalemi de sağlamdır; türkçe'yi iyi kullanır. bu yüzden de yazdıklarını okumak zevk verir. sözlükte takip ettiğim, iyi muhabbeti olduğunu düşündüğüm ve muhabbetimin olduğu ender yazarlardan biri.
  • canan karatay'ı emekliye ayırmıştır bugün.