• küçük değil aslında büyük bir detay: insanların kendi sağından yürümeyi becerememesi. sabah işe giderken kaç kişinin arkasından saydırıyorum belli değil. karşı karşıya gelince de her ne hikmetse benim yolumu değiştirmemi bekliyorlar bir de. gerçekten tahammül edemiyorum artık.
  • kapı önündeki ayakkabı kalabalığı
  • derdini, tahammülsüzlüğünü kavga ederek çözmeye çalışmak.
    farklı görüşten olanlara karşı hakaret etme, küfretme davranışı sergilemek,
  • ana yola paralel giden yan yola giriş noktasında oluşturulan ekstra şeritler.

ulan biz enayimiyiz, salak mıyız? ta bilmem nereye kadar uzayan araç trafiğinde en arkaya geçiyoruz, kendi şeridimizde bize sıra gelsin de yola girelim diye bekliyoruz. adamlar hiç utanmadan sıkılmadan, zerre çekinmeden en ön noktaya kadar gidip oradan girmeye çalışıyorlar. tabi sonra oradan da bir sıra oluşuyor. hooop ana yolda iki şerit kilitlendi bu dingiller yüzünden. tıkanmayacak yeri bu hıyartolar tıkadı. geç arkadaş insan gibi şeridine bekle. daha ileri gidecek olan adam senin yüzünden bekliyor, ee benimde önüme geçtin benle beraber kaç kişi geçtiysen onlarda bekliyor. ayıp lan, ayıp. insan olun biraz. daha da abartanlar var. bunları gören daha da uyanıklar en sol şeritten yardırıp en öne girmeye çalışıyor. onlarda orada bir düğüm oluşturuyor. çok tav oluyorum ha bak. aramızda da kesin vardır bu tiplerden. her ne kadar ben yapıyorum demese de çok vardır. ne saydırıyorum biliyor musunuz? offf. arabanın içi zın zın zınlıyor. böyle negatif negatif, dalga dalga. uyanıklık yapıp önüne geçtiğiniz arabalar var ya o arabalardan ne temenni cümleleri kuruluyor var ya...
  • çekirdek kabuklarını sokakta yere atmak evinizde ne halt ediyorsanız edin sokakları kirletmeyin
  • burun karıştırmak
  • okulun bahçesine araba ile girmek.yuzlerce çocuğun koşturduğu bahçede kornaya basarak dönmeye çalışmak.ilginc olan herkesin bunu yapması ve normal olanin bu olması.
  • empati yoksunluğu
  • - sokakta siz yürürken birden önünüzü kesip, çalıştığı dükkanına girmeniz, alış veriş yapmanız yönünde ölümüne darlayan satıcılar, hanutçular.

- sıra beklerken dibinize kadar girip, proksimal alanınıza saygı göstermeyenlerin fazlalığı.

-kaldırımların yüksekliği.
hesabın var mı? giriş yap