şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cesitli elektronik urunlerin satildigi cok katli alisveris merkezleri zinciri. ozellikle promosyonda olan urunler piyasanin cok altinda fiyatlarla satiliyor.
 • holanda'da internetshoplarin cok cok ustunde fiyata urun satan magazalar zinciridir.
  dixons gibi turevlerinden ucuzdur, o ayri.
 • elektronik alet bagimlilarinin bulusma noktasi. promosyonlari ile ihya eden güzel mekan.

  almanyada "ich bin doch nicht blöd"* sloganini kullanmaktadir.
 • almanya'daki sinema salonlarında gösterilen reklamı aynen şöyle cerayan etmektedir:

  önce üç karakteri tanıyalım:
  satıcı çocuk
  şişman alman adam*
  adamın seksi karısı*

  tomas ve helga medimarkt'a bir video kamera almaya gelmişlerdir. satıcı genç hemen yanlarında biter. raftan kaptığı kamerayı çalıştırarak özelliklerini tanıtmaya başlar. bu arada kamera ile helga'nın degajesine zoomlar.

  akabinde helga'yı kolundan kapan satıcı genç kamerayı tomas'ın eline vererek gözden kaybolur.

  bir süre sonra üç karakter yanyana durmaktadır ve satıcı genç helga'ya doğru ileri geri hareket etmek sureti ile fortlarken, reklam mediamarkt "ich bin doch nicht blöd" sloganı ile sona erir.

  medimarkt bu sulu reklamına rağmen geçen 2004 aralık ayında maliyetine satış yaparak insanların kasalarda ellerinde mikrodalgalar, dijital fotoğraf makineleri ile kuyruklar oluşturmalarına yol açmıştır.
 • aldiginiz ürünü bir hafta sonra kampanyaya sokup ücte bir fiyatina satarak kanser eden firma.
  kampanyalarini takip edenleri de ihya eden firma.
 • bunyesinde gercekten cok ucuz urunler var ama kredi karti kabul etmeyip pre-paid telefonlari alman vatandasi disinda kimseye satmiyorlar.
 • 2007 baharında türkiye'de ilk mağazasını açacak olan saturn 'ün üvey kardeşi.
 • türkiye pazarına girişiyle retail kanalını sarsacağı ve pazardaki küçük oyuncuların yok olmasına neden olabileceği tahmin edilen teknoloji mağazası. bu nedenle özel hazırlıklar yapılmaktadır sektörde.
 • eger ki guclu bir bayi agina sahip olmayi ba$arabilirse (ki ureticilerin olu$turdugu guclu kanal yapisi sebebiyle bir cok uretici bu tarz buyuk perakendecilere urunlerini vermiyorlar, misal vestel), ilk etapta ozellikle vatan computer, gold bilgisayar ve bimeks'i sarsabilir.. umraniye subelerinin hemen akabinde $ube uzerine $ube acmalari gerekiyor, ancak ve ancak bu sayede kendilerini farklila$tiran o me$hur damping yapma ozelliklerinin meyvesini yiyebilirler.. yoksa be$ikta$'ta oturan adam sirf bir printer 20-30 ytl daha ucuz diye evinden kalkip umraniye'ye gitmez.. bunyesinde bulundugu metro grubun turkiye tecrubesi sayesinde pazara kisa surede isinacagini tahmin ediyorum.. bunun acilmasi ile artik umraniye'ye sabah giden biri ikea + mediamarkt turu ile sanirim ak$amin karanliginda eve doner..
 • avrupa nin teknosasi. turkiye ye gore ucuz densede aslinda, bol cesit karsilastirabilme disinda herhangi bir esprisi yoktur, sattiklari urunleri %10 daha ucuza netten bulabilirsiniz.

  birde vestel mediamarkta iyi calismaktadir. ama vestel satis mudurleri urunlerin satis yerleri konusunda daha ince dusunseler iyi olacaklar. zira fiyat siralamasina konan urunlerde vestel en sonda yer almakta bu da kalite/kalitesizlik algilamasinda onemli rol oynamaktadir.