şükela:  tümü | bugün
1269 entry daha
  • normalde vatan bilgisayarcılardanım. burdaki yorumları okumadan internet üzerinden sipariş verme gafletinde bulundum. 12 şubatta verdiğim sipariş önce "4-5 gün içinde" kargoya verilecekti, sonra "5-6 gün"e çıktı. dün müşteri hizmetlerini aradım. müşteri temsilcisi "ne zaman tedarik edilir bilemiyorum" dedi. "yani 3 ay sonra da mı tedarik edilebilir" dedim "hiç bilemiyorum ama o kadar uzun süreceğini zannetmiyorum, isterseniz iptal edin paranız 2-10 iş günü içinde iade edilir" dedi. yakın zamanda benzer sorunları vodafon ve bir özel hastaneyle de yaşadım. bunların tamamının sebebi devletin denetim ve kontrol eksikliği. adamlar başına herhangi bi şey gelmeyeceğini bildiklerinden kafalarına göre ücret tahsil ediyor, cezai şart uyguluyor, parayı alıp işletip canımız ne zaman isterse o zaman kargoya veririz diyebiliyor. sen bu firmalara benzer şikayetlerin tekrarı halinde anasını avradını sikecek bi ceza uygula bakalım bir daha yapabiliyor mu... mantık şu: ben tüketiciyi sikeyim, olmazsa hakem heyetine başvurur/dava açar. olmazsa yaptığım yanıma kar kalır. hakem heyetleri ve mahkemeler de kilit vaziyette bunlar gibiler yüzünden.
  • ben bu marketten satın aldığım markalarda sorun olduğunu düşünüyordum ta ki buradan edindiğim 3. ürününde sorunlu olduğunu görene kadar. başka yerlerde sorun yaşamıyorum ama buradan satın aldıklarımın deforme, kalitesiz ürün olduklarının kanaatine vardım. asla alışveriş yapılmaması gereken bir yer
  • geçen gün reyonların arasında dolaşırken iki genç kadının kendi arasında mekanik klavye yorumu yaptığını duyduğum yer. bence klavye klavyedir ama mekaniği nedir diye sorunca anladım.