şükela:  tümü | bugün
  • teknik servis elemanları geri zekalı olan firma. mağazalarına ayda en az 3 kez giderim satış elemanları gayet güler yüzlü ve sempatik dururken teknik servis elemanlar adetli kadınlar gibi asabi, stresli ve teknoloji konusunda cahiller.

babama hediye amaçlı cep telefonu almaya karar verdim. samsung e5 dikkatimi çekti. android sürümü-batarya gücü-fiyatı sayesinde almaya karar verdim.

eve geldim kutuyu açtım fişin üzerinde, "sim kart takılan telefonların iade ve değişimi yapılmaz." yazısını gördüm ve bu kuralı bildiğim için telefona sim kart takmadan kurcalamaya başladım.
    sim kart takılan sıfır telefonlar btk tarafından onaylandığı için imei ve hat sahibi ile eşleşme yapılıyor haliyle o imei numaralı telefon hat sahibinin üzerine görünüyor.

daha sonra asus zenfone 5 ve 6 modelleri dikkatimi çekti. fiyatı ve özellikleri ile aceleci olduğuma kanaat getirip telefonu kutusuna geri koyup iade etmek istediğimi söyledim.

media markt: kutusu açıldı mı?
    ben: evet
    -sim kart takıldı mı?
    +hayır. hatta btk dan sorgulama yapıp kontrol edebilirsiniz.

kadın kurcaladı ve "google ile giriş yapmışsınız telefonun kurulumu yapılmış iade alamam" dedi.

-hanfendi ben iyi niyetliyim istesem hesabı siler size öyle geri getirirdim telefonun kaydı yok. facebook'tan giriş yapılmış gibi hesap eklendi sadece.
    +hayır alamam. neden iade etmek istiyorsunuz peki?
    -memnuniyetsizlik! bunu verip asus zenfone almayı düşünüyorum mağazanızdan.
    +memnuniyetsizlik nedeniyle iade alamam. kutusunu açmasaydınız alırdım.
    -ama sizden daha önce çeşitli elektronik ürünler aldım iade ettiklerim de oldu?
    +ben bunu geri alamam. isterseniz servisten baktıralım servis raporu onay verirse öyle geri alırız.
    -peki adınızı ve soyadınızı bir kağıda yazıp verir misiniz?
    +anlamadım?
    -sen işi yokuşa sürmek istiyorsun bana göre hava hoş. laftan anlamıyorsun benim de bildiğim yollar var.
    +kadın korktu ama yaka kartından adını soyadını öğrendim aldım kimlik bilgisini.

kadın o kadar geri zekalı ki, telefonun kaydı yapıldı sanıyor haliyle iade almam diyor.

müşteri hizmetlerini aradım kişisel bakım ve telefonu iade almayız diyor.

akşam üzeri bir daha gittim başka birisi vardı bu sefer teknik servis-iade bölümünde.
    telefonun google hesabını sildim fabrika ayarlarına geri döndürdüm bu sefer iade kabul ettiler.

daha sonra mağaza sorumlusunu çağırttım. dedim ki:
    -gündüz geldim telefonu iade kabul etmeyen bir hanfendi vardı adı da soyadı da bu ben bu kadından şikayetçiyim ve beni enayi yerine koyuyor. mağazanıza ayda en az 3 kez geliyorum. ürünleri ve kuralları biliyorum böyle müşteriyi mağdur edip kendini haklı çıkaran çalışan nerede görülmüş?

adamın gözleri açıldı ve devam ettim:
    -dediklerimi yanlış anlamayın kimsenin ekmeğiyle oynama derdim yok ama soğuk tavırlı ve asabi bir çalışanınızdan şikayetçiyim.

adam ilginiz için teşekkür ederim diyerek notunu aldı çıktı.

uyuz oluyorum kendini bir bok sanan aptallara. sen bütün iyi niyetinle mağazaya geliyorsun kadın iyi niyetini suistimal edip bir de utanmadan seni mağdur ve enayi yerine koyuyor.

düşün yani, ben aptal biri olsam gelir ekşi sözlük'te, "media markt rezaleti" diye başlık açar telefonu iade almadılar diye feryat figan ederdim. ancak prosedürü biliyorum. rezalet başlığı açmanın ayrı raconu vardır. ota boka başlık açılmaz. anayasa mahkemesine bireysel başvuru gibi bir şeydir bu. yani gidilecek bütün yargı kolları tükenir en son aym'ye o da olmazsa aihm'ye gidersin. o hesap işte.

işin garibi de, mağazadaki teknik servis elemanı memnuniyetsizlik nedeniyle alamam derken, müşteri temsilcisi ise kişisel bakım ve telefon ürünlerini iade almayız diyerek hepsi ayrı kafadan çalıyor.

türkiye'de teknolojiden falan anlamazsan ayakta sikmeye çalışıyorlar seni resmen. telefona kılıf almak için başka bir dükkana gittim adam ısrarla, android telefon kapalıyken alarmı çalar diyor falan.

media markt hakkında ekleme yapacak olursam bir keresinde de, reyon görevlisi kadının elektrikli diş fırçasının teşhir ürünü olmasına rağmen satılabileceğini söylemişti. herkesin parmaklayabildiği- açık havayla temas eden sağlık ürününü satmaya çalışan teknoloji mağazası. oldu olacak kullanılmış prezervatif de satılsın!

insanlar kendinden bu kadar emin bir şekilde nasıl konuşabiliyor anlamıyorum. ayaklı cehalet!
  • intel işlemci satmadığını öğrendiğim, markt'cik
  • 2 bin liraya kırık televizyon satıp, itiraz edince "kargoda kırılmıştır bizi ilgilendirmez" diyerek insanları mağdur eden firma*.

arkadaşım tavsiyem üzerine media markt'ın internet sayfası üzerinden bir televizyon aldı. televizyon eve gelince bir de ne görsün, kırık! hemen çağrı merkeziyle iletişime geçti. adamlar tabi "bizi ilgilendirmez kargoda kırılmıştır horoz lojistik'ten isteyin parasını" demiş. bunu ne ara tespit etmişlerse artık bilmiyorum. bu arada media mark arkadaşıma mail atıp "kargo taşıması sırasında bir hasar yoktur şeklinde tutanak tutturmalısınız" falan gibi şeyler demiş tabi ne amaçla diyor belli değil. tüketici mahkemesine intikal etmiş olay. şikayetvar.com üzerinde benzer ilanlar da mevcut. bir daha gitmek için tekrar tekrar düşünülmesi gerek. kara listeye girmiştir.
  • internet sitesinde stoktan hızlı gönderi ibaresiyle sattığı ürünü, satın alışımdan 4 iş günü sonra kargoya veren firma. mağazalarından yaptığım alışverişlerde bugüne kadar sorun yaşamadım, umarım internetten yaptıklarımda da yaşamam.
  • samsung galaxy a3 cep telefonunun ram'ini ısrarla 1,5 gb olarak yazan şirket. aslında o telefonda 1 gb ram var. 1099 liraya sattıkları bu telefonun ram'i 1 gb.

(bkz: http://www.mediamarkt.com.tr/…53595.html?langid=-14)

üstelik daha da kötüsü, sadece internet sitesinde değil, mağazalarındaki raflarda da aynı şekilde yanlış yazmakta. koca şirkette, kimse de bu yanlışı görmüyor, düzeltmiyor. bunun adı müşteriyi yanlış yönlendirme.
  • internet satisinda kargoladigi urune cok kotu paketleme yapan firma. aldigim teraziyi kutusuyla sadece baska bir kutuya koymuslar. ya insan en azindan o balonlu seye bir tur sarar.

biz bile burda k.ci kirik halimizle kargo gonderirken sariyoruz sarmaliyoruz, gazete kesikleri falan koyuyoruz.

acilen paketleme olayini degistirmeleri lazim.
  • 64 gb ipad mini tableti 750 tl ödeyerek aldığım firma. kampanya yapıp gittigidiyor üzerinden satmışlardı. stokta bulunan 500 tablet bir gün içinde satılmıştı. başka da bir alışverişim olmadı kendilerinden.
  • şu son reklamlarında "evlenmem" diyen kızın ağzına klavyeyle gömesim geliyor, o kadar iğrenç derecede reklamlara sahip olan teknolojik market zinciri. gönül yazar olayı ayrı bir felaketti zaten.
  • şu son reklamından sonra sikseler bir şey almam ben buradan. her gördüğümde saydırmaktan ağzımı bozuldu lan. sövmekten utanmaz oldum.
  • o da bişeymi 1 günde kargo verilir dediği halde 3 gün oldu tık yok