• bu ay başında almanyadan tatile geldiğimde babamın telefonunun bozulduğunu öğrendim, annem ile 3 gün sonra doğum günü olarak cep telefonu almaya karar verdik ve media markt ümraniye meydan avm şubesine gittik. yetkili arkadaşların yardımlarıyla xperia l1 modelini almaya karar verdik. aradan 3 gün geçti ve babama hediyeyi verdik. dedik hattı takıp deneyelim fakat sim kart takılan yuvayı telefondan çıkaramadık. kullanım kılavuzunda tarif edileni yaptık fakat çıkmıyordu, fazla zorlamak istemedik ertesi gün aldığımız mağazaya götürdük. reyondaki arkadaşlara durumu izah ettik yardımcı olmaya çalıştılar, ellerinde bir iğneye benzer alet ile çıkarmaya çalıştılar fakat olmadı. daha sonra biz de zorlamayalım dediler servise yollamak istediler, babam da hiç açılmamış telefon biz bunu iade edelim yenisini verin dedik. fakat cam filmi kaplattığımızı önce servise yollamaları gerektiği ve rapora göre hareket edebileceklerini bildirdiler, ben tabi bu süreçte almanyaya döndüm. 10 gün sonra yani bugün babamı media markt yetkilisi bir arkadaş aramış ve kullanıcı hatası olduğunu ve servis raporuna göre ücret ödememiz gerektiğini belirtmişler, bunu duyan babam delirmiş tabi, telefonu hiç açmadık siz neden bahsediyorsunuz falan. neyse yarın mağazaya geliyorum yetkilinizle görüşeceğim demiş ve kapatmış. ben almanyada olduğum için sürece müdahil olamıyorum. türkiyedeki işlemlerden de pek anlamıyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyiz yardımsever mesajlarınızı bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap