şükela:  tümü | bugün
  • youtube'da takip ettiğim birisinin başına gelen sinir bozucu olay.
    (bkz: media markt) üzerinden samsung bir telefon alınıyor ve (bkz: aras kargo) aracılığı ile sahibine ulaştırılıyor. kargoyu açtığında ise telefon yerine su şişesi çıkıyor.

üstelik türkiye'nin bir çok yerinde faaliyet gösteren bu iki firmanın böyle bir işe kalkışması cidden büyük rezalet. işin komik tarafı her iki firma topu birbirine atmakta.

benim şahsi görüşüm, kargo çalışanının bu işe kalkışmış olması yönünde. yine de olayın suçlusu kim çıkar bekleyip göreceğiz.

kaynak video
    şikayet var kaynağı

edit: su yerine şu yazmışım, düzeltilirse sevinirim.
  • orospu çocukluğudur.

çalan ayrı, şikayete "kargo firmasıyla görüş" diyen ayrı orospu çocuğudur.
  • sorumlunun kim olduğundan bağımsız, net şekilde hırsızlıktır.

hata, yanlışlık adı altında değil hırsızlık suçuyla işlem görmelidir.

heriflerin çaldığı yetmemiş, bir de üstüne taşak geçmişler.

edit: sorumlusu ne olursa olsun media markt'tır. adam siparişini media markt'a vermiş. ona ne kargodan, kargocudan? o mu seçti kargo firmasını? parayı veren adam, parayı alan media markt. gerisi media markt'ın sorunu.
  • media markt gibi kurumsal bir şirketin böylesi bir işe kalkışması mümkün değildir. ne olduysa kargolama esnasında olmuştur ya da video düzmecedir.

tanım: şüpheli görünen rezalet.
  • media markt personali de yapmış olabilir paketleme aşamasında. adam bantlar media markt bantlarıydı farklı bantla sonradan bantlamamıştı diyor. suçu hemen kargoya atmamak lazım sevmiyoruz diye.
  • aras kargoda benim de başıma geldi. hepsi burada.com dan bir ürün almıştım, ürün teslim edildi gözüküyor.ancak ben almadim ürünü. hepsiburada ve aras kargoyla belki 20 kez görüştüm, ürünün üzerine su içtim. 2 yıl oldu.
  • (bkz: imei)
  • şayet gerçek ise rezalet puanım 10/10.

sen bunun üzerine su iç, şişeyide münasip bir yerine sok anlamını çıkardım. bu iki şirket yöneticilerine sormak lazım bu durumu, dediğim gibi eğer olay gerçek ise onlar ne anlam çıkarıyor ve bu aşamadan sonra planları nedir..

bizim ülkede kargoculuk tazmanya canavarı kurallarına göre düzenlendiği için, gelen paketi teslim almadan önce açtırmıyorlar.. haliyle insanlar böyle senaryolarla karşılaşabiliyor.
  • satın alındığı zaman e-fatura düzenleniyor. faturadaki imei ile ilgili merciilere başvuruda bulunup gerçek ortaya çıkarılabilir. olay gerçek ise telefonu çalan arkadaşın başı fena halde derttedir.