şükela:  tümü | bugün
  • valelerini veya en azından kıyafetlerinde vale yazan iki ayaklı canlıları
    ortaköy'deki bebek'teki barların gece kulüplerin kapılarından vale-koruma kırması kişilerden seçmiş hastane.

cayır cayır akan trafiği keyfe keder kesmeler,
    yolun kenarına parkedip üzerinden para alacakları arabaları trafik çekici aracının üstünden geri indirtebilmeleri
    yol kenarı çift sıra parkedebilmeleri
    taksilere geçen hükümleri filan.
  • etrafındaki 1 km2 arazide yüzyıl, konak, merkez, tekkurtlar gibi 4 özel hastane daha varken ydo* açısından hayli iyi hastanedir. -3 kat , zemin kat, 6 kat ve bir de asma katıyla toplamda 11 katta faaliyet göstermektedir. kalite biriminde dünya tatlısı insanlar vardır.
  • anneme devlet hastahanesinde rahim kanseri teşhisi kondu.
    bizde acildir devlet hastahanesiden uzatmayalım en yakın bu hastahane diye gittik.
    doktor, batın ultrason istedi , verilen çekim süresi 7 gün.
    yarın çekim sabahtan yapılacak, sonuç 4 gün sonra çıkacak.
    asistanını arayıp, "çekimden 4-5 saat sonra doktor randevumuz var, öğlene kadar yayınlanabilir mi" diye doktorun asistanına bilgi verdim. geri dönüş yok. (ertesi gün aradım, böyle birşey mümkün değilmiş, ilgili birim ile görüştüm dedi.)
    annemden smear testi alındı, kavanozu asistandan alıp kendimiz ilgili birime teslim ediyoruz.
    tahlili teslim ederken kavanoza annemin bilgileri yazılmamış, bir daha elimizde kavanoz asistana yazdırmaya gidiyoruz.
    annemin telefonu ve adresi sisteme yanlış girilmiş.
    tahlil sonuçlarını internetten alamadık, telefon numarası düzelttirdim.
    bu sefer sisteme benim numaram yazılmış vs vs

gerçekten ilginç bir yer.