• anneme devlet hastahanesinde rahim kanseri teşhisi kondu.
    bizde acildir devlet hastahanesiden uzatmayalım en yakın bu hastahane diye gittik.
    doktor, batın ultrason istedi , verilen çekim süresi 7 gün.
    yarın çekim sabahtan yapılacak, sonuç 4 gün sonra çıkacak.
    asistanını arayıp, "çekimden 4-5 saat sonra doktor randevumuz var, öğlene kadar yayınlanabilir mi" diye doktorun asistanına bilgi verdim. geri dönüş yok. (ertesi gün aradım, böyle birşey mümkün değilmiş, ilgili birim ile görüştüm dedi.)
    annemden smear testi alındı, kavanozu asistandan alıp kendimiz ilgili birime teslim ediyoruz.
    tahlili teslim ederken kavanoza annemin bilgileri yazılmamış, bir daha elimizde kavanoz asistana yazdırmaya gidiyoruz.
    annemin telefonu ve adresi sisteme yanlış girilmiş.
    tahlil sonuçlarını internetten alamadık, telefon numarası düzelttirdim.
    bu sefer sisteme benim numaram yazılmış vs vs

gerçekten ilginç bir yer.
  • valelerini veya en azından kıyafetlerinde vale yazan iki ayaklı canlıları
    ortaköy'deki bebek'teki barların gece kulüplerin kapılarından vale-koruma kırması kişilerden seçmiş hastane.

cayır cayır akan trafiği keyfe keder kesmeler,
    yolun kenarına parkedip üzerinden para alacakları arabaları trafik çekici aracının üstünden geri indirtebilmeleri
    yol kenarı çift sıra parkedebilmeleri
    taksilere geçen hükümleri filan.
  • etrafındaki 1 km2 arazide yüzyıl, konak, merkez, tekkurtlar gibi 4 özel hastane daha varken ydo* açısından hayli iyi hastanedir. -3 kat , zemin kat, 6 kat ve bir de asma katıyla toplamda 11 katta faaliyet göstermektedir. kalite biriminde dünya tatlısı insanlar vardır.
  • her özel kurumun önceliğinin para olmadığını bize göstermiştir.
    kendisiyle 2 gece 3 günlük bir ilişkimiz oldu, güleryüz ve alâkadan iyileşmiş olabiliriz.
    girişte cafe/kantin denilen bir yer var ki 2 kahve fiyatına bir üst katta hemoroid ameliyatı yaptırabilirsiniz. uzak durun o kantinimsiden..
  • hasta ilişkileri konusunda başarısız personelleri olan firma.
    geçen hafta çok komik bir rahatsızlık başıma geldi. cinsel ilişki sırasında partnerim göğüs kafesime fazla baskı yaptığı için orada bir ağrı oluştu. ilk zamanlar pek bir şey yapmazken dün akşam yatakta dönerken bile acımaya, uyku kalitemi düşürmeye başladı. ben de hastaneye gitmeye karar verdim. iş çıkışı arkadaşımdan aracıyla beni bırakmasını rica ettim. randevuyu ortopedi bölümüne aldım kemikle alakalı olduğunu düşündüğüm için. bankodaki personel ağrının nedenini öğrenmek için sorular sordu, utandığım için kem küm ettim. (utanmak da gereksiz aslında sağlık bu sonuçta) önce darbe aldım dedim. nereye aldınız, hangi sırada oldu falan diye sormaya başladılar. o zaman düşme falan yazalım dedim. nerede, ne şekilde düştünüz falan dediler. ben en son direkt olarak göğüsün üzerine düşme yazalım dedim. onlar da o zaman yanlış randevu almışsınız, göğüs hastalıklarından almanız gerekiyor dediler. arkadaş da “nasıl oldu bu oğlum ne kıvranıp duruyorsun amk” diyince anlattım kendisine. göğüs cerrahisinin bankosuna geldiğimizde yine aynı muhabbetler oldu. şikayetimi söyledim nasıl oldu bu dediler. “kavga sırasında oldu” dedim. elime a4 kağıdı verdi kız tutanak için. “yok tutanak olmasın olmasın, düşme olarak yazalım o zaman” dedim. kız nasıl oldu detaylı anlatabilir misiniz artık diyince arkadaş “kusura bakmayın söylemeye utanıyor. cinsel ilişki sırasında altta kalmış” diyince kız “terbiyeli konuşun beyfendi” diye bağırmaya başladı. elindeki kalemi fırlatıp “ben yapmıyorum sizin işleminizi, karşı bankoda yaptırın, terbiyenizi takının” falan dedi. ben zaten utandığım için tedavi olmadan çıktım hemen. arkadaş “oğlum nereye çıkıyorsun, ne dedik biz, sorunumuzu söyledik” dedi. “kadın bir de bizi itham altında bıraktı, sorunu söyleyince milletin içinde terbiyesizler diye bağırmaya başladı. millet kim bilir ne düşündü şikayet edelim” dedi. ben daha fazla muhatap olmak istemedim. şikayet ederken de saçma sapan muhabbetler olacaktı zaten. buraya yazıyorum, sağlık sorununu anlatırken hastayı rencide edip, utandıran, hakaret eden sağlık çalışanlarınız var. gerekli uyarıları yapın lütfen. dün göğüs ağrısından uyuyamama rağmen bu saçma, kezbanca tepki nedeniyle tedavi olamadan hastaneden ayrılmak zorunda kaldım. bir “sağlık” kurumuna yakışmayan hareketler.
hesabın var mı? giriş yap