şükela:  tümü | bugün soru sor
 • piyasaya ne zaman çıkacağı inanılmaz merak konusudur. allah rızası için çıksın artık :(

  ukteydi bu arada, resmen dervis devrimci kardeşimizin içine dert olmuş ukte olmuş. o da merak ediyor ne zaman çıkacağını. haydi bir babayiğit, haydi birisi çıksın da "çıktı be hacım ehe ehe ehe, al bu da link, indiriver" desin :(
 • büyük ihtimalle 2013'te çıkacak rome 2 total war'un ardından 2015'te çıkar.
 • yeter artık çıkmasın. total war olarak artık ww1 ww2 falan çıkarsınlar. ne ortaçağmış arkadaş kendimi bildim bileli medieval oynuyoruz.

  çıkmasını tavsiye etmiyorum. sayın creative assembly bu görüşümü dikkate alın lütfen.
 • total war serisinin yeni oyunu.
  serinin diğer iki oyunundan sonra gelinen noktayla, yeni total war'ın askeriyesi yeni merak konum. arada napoleon total war ile heyecanı giderip az da olsa yüreklere su serpseler de. medieval 3 uykusuz gecelerin sebebi olacaktır.
 • creative assembly'nin rome 2 total war'ın ardından bu oyunu yapıp, total war serisine bir nokta koyması gerekiyor, çünkü gördüğüm kadarıyla elde işlenmemiş malzeme kalmadı. belki tarih öncesi çağ, çin'deki 3 krallık devri ya da mezopotamya'daki hitit, mısır, asur vs gibi krallıkların yer aldığı oyunlar yapılabilir ancak bu gibi konuları işleyen bir oyun her ne kadar total war olsa da ne kadar ticari başarı elde edebilir orası da muamma.

  zaten creative assembly'nin napolyon döneminden daha ilerisine gitmeyeceği söylendiğinden daha fazla kendini tekrar etmeden total war'ın bu oyunla sonlandırılıp, ca'nin denenmemişi (mesela bir ülkeyi değil de bir kişiyi -bu kişi bir kral olur, prens olur, komutan olur hatta basit bir asker dahi olur- yöneteceğimiz bir oyun) ya da denenmiş fakat fazla geliştirilmemiş (paradox interactive'in oyunlarındaki o güzel detaylara, gerçekçiliğe total war serilerindeki savaşların eklenmesi mesela) yapması çok daha iyi olur.
 • hiç çıkmayacak oyundur. çünkü kingdoms paketi gayet doyurucu. artı, fanların yaptığı inanılmaz iyi patchler var.

  bir sonraki inşallah world total war adında 1. dünya savaşını baz alan bir oyun olur.

  edit: çıksın ya! isterim valla.
 • elbet bir gün çıkacaktır. o gün ne kutlu bir gün olacak! yıllardır mtw2 oynarım, ona ihanet etmek istemem ama; yapılan onca moda (ss, darthmod,broken crescent,sicilian vespers,kingdoms grand campaign mod ve daha denemediğim onlarcası) rağmen, artık özellikle grafik ve animasyon olarak çağın gerisinde kalıyor. "dur bekle rome 2 çıkacak yakında" deseniz bile içimdeki ateş sönmez hacı. mtw3 ile çember kapanacak ve bu aciz kulunuzun büyük ihtimalle son oyunu olacak. 10 yıl sonra artık yıllarca önce tedavülden kalkması gereken pc'imle bu oyunu oynayacağım. (inşallah yareppim amin)
 • :??
 • 14.yy'da başlamasını umduğumdur.
 • uzun uzun zaman önce c.a firması total war rome 2 oyunu hakkında da "böyle bir oyun çıkmayacak" şeklinde açıklama yapmış idi.
  ha sonra ne oldu bilmiyorum, sanırım paranın kokusunu aldılar ki çıkarttılar.

  yani şunu eyyorlamaya çalışıyorum: medieval 3 total war da çıkacaktır. hem de yepisyeni özelliklerle çıkacak, bana yine ekran kartı aldıracak hatta komple sistem yeniletecektir.

  ama daha rahat üç senesi var. iki sene sonra duyurusu yapılır, duyuru sonrasında bir buçuk yıl geçer ve medieval 3 total war çıkar.

  tabi arada çin, uzakdoğu ya da yeni konsept denemeleri yapmayacaklarını varsayıyorum.

  özet: bu oyun da çıkacak ve yine bütün paramızı domalıcaz. amma erken amma geç.