• savunması o kadar da zor değildi bence, ah o zamanlar steam olsaydı da kaç saat bu oyunda eğlenmişiz görseydik...

bir keresinde timur istilasında daha ilk savaş ve benim orduda 1 adet (bkz: trebuchet) bulunmakta bunun attığı ilk alevli taş gitti timur'u öldürdü hayatta hiç böyle orgazm olmamıştım.

edit : böyle başlıklar la gelin ya..
  • ıgrenc tiplerdi, deli gibi yildizlari vardi. orduya tiklayinca i'll take your women diye bagiriyorlardi asagiliklar.

en cok faydalandigim taktik, oyalama ve parcalamaydi. soyle yapiliyor, dogudaki daglik alanlara gelmesine izin veriyorsunuz. daglik alanlardan sadece tek ordunun girebilecegi yerlere girmelerini sagliyip, cikislarini birden cok orduyla tutuyorsunuz. en azindan o devasa ordularin her seferinde tek biriyle ugrasiyorsunuz. savasi da kendiniz yapin, ai ye birakmayin. savasta da haritanin ortasinda kopru oluyor, oradan gecmeye calisacak ordulari. kopru agzini savunurken siege silahlarinizla uzaktan hirpalayacaksiniz. kopruyu gececek gibi olurlarsa da savastan cekilin.

boylece onlarin ordusuna agir hasar verip sizde pek hasar olusmadan bir sonraki dag gecidine cekilmis oluyorsunuz. bu is boyle yillarca surecek. zaman icinde ordulari yok olacak, ilerlemeleri de oldukca yavaslayacak. kendinizi guclu hissettiginizde doguda verdiginiz yerleri geri alirsiniz.
  • hiç mtw2 oynamayan adama sayfalarca moğol saldırısını savurma taktikleri okuttunuz ya, bir kez daha sevdim bu sözlüğü. buradan aldığım haz yeter, cengiz'i savurmasam da olur.
  • konya ile kayseri'yi bizans'a, musul ile erivan'ı mısır'a satıp rodos'a yerleşmek de epey etkili bir çözümdür. uğraşsın dursun pezevenkler.

(bkz: anadolu'dan siktir olup gitmek)
  • açılın yılların yılmaz medieval 2 oyuncusu geldi. efendim ilk başta ilk turdan anadoluda ne kadar birlik varsa konya'daki limanın oraya götürüp deniz üzerinden mısır'a yolluyoruz. sonra mısır'ı mercenary'lerin de yardımıyla alıp tüm ortadoğu'yu tarumar edyoruz. sonra tüm şehirlerde shisha den yapıp 1100'den sonra düzenli assassin üretimine başlıyoruz. birkaç assassin'den sonra hashashim's guild gelecek. bu guild sayesinde daha kaliteli assassin üretebilir hale geliyoruz. sonra 1180 yılına gelindiğinde tekrardan assassin üretmeye başlayıp rebel üzerinde kabiliyetlerini full hale getiriyoruz. sonra bu abileri bağdat civarına konuşlandırıyoruz ve bekliyoruz. moğollar gelmeden bir tur önce 1210 yılında oyunu kaydediyoruz ve moğollar bağdat civarından gelene kadar save-load yapıyoruz. moğollar bağdat'tan gelince de aynı tur içerisinde tüm family member'larını öldürüyoruz ve ilk dalgayı böylelikle yok ediyoruz. diğer iki dalgayı da aynı şekilde def ediyoruz ve tek bir muharebeye girmeden moğolları yıkmış oluyoruz. aynı taktiği 1300'lerde timurlular'a karşı da kullanıyoruz.

valla sevindim böyle başlık görünce. özlemişim popülerde böyle başlıklar görmeyi. siz sorun ben anlatırım size medieval 2'de moğolları defetmeyi, veya pazar sabahı neden erken kalktığımı, veya neden gss prim borcum olmadığını swh
  • moğol mu? sen asıl timur'dan bahsetmelisin kardeş. 12 adet full deneyimli, ağır zırhlı ordular ve maximum yıldızlı, full dreadlı, piety uçmuş gitmiş, otoriteden ve bağlılıktan çatlayan generalleri ile geliyorlar. bak üstünde top bulunan fillere girmiyorum. campaign modda very hard'da 10 full ordum ile hilesiz, timurla 10'a 10 savaş yaptığımı bilirim. gerçek zamanda 2.5 saat süren savaşlardı. rahat olacaksınız.
  • kale savunması ise yeniçeri okçularını kapının önüne kazıklayarak dikiyoruz kapıları ardına kadar açıp süvari birliklerinin hızlıca içeri doğru hücuma geçip telef oluşunu izliyoruz meydan savaşı ise durum farklı tabi. ben genelde lokma dağıtıp cenaze namazımı kılıyorum ehehe.

edit: bu taktikte yalnız değilmişim. ahan elin oğlu da yapmış aynısını. yalnız abim ingiliz okçularını kullanmış. 1.55 den itibaren izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=vht9yobaga0
  • bunca yil sonra tekrar basima gelmis olay. ne sam biraktilar ne halep, ahmet davutoglu gibi yaptilar suriye'yi.
hesabın var mı? giriş yap