şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir kutusunu kullandığım, güzel vitamin.
 • anadolu sigortanın ödediği multivitamindir.
 • sürekli yorgun hissetme, odaklanamama, her bulduğu köşede kıvrılıp uyuma isteklerimden gına gelmesinden sonra, eczaneye gidip pharmaton mu alayım medigard mı hangisini önerirsiniz dedim. net şekilde medigard dedi. aldım 60 tabletliğini ve sonuç karşısında cidden şaşkınım.

  ben ki kendimi yataktan kazıyarak kalkan biriydim, bu vitamini kullanmaya başladıktan sonra*alarm çaldığı gibi rahatlıkla gözümü açıp anında yataktan kalkan birine evrildim. bütün gün stilettoların tepesinde koşuşturup akşam eve geldiğimde kolumu kaldırmaya mecalim kalmıyorken, şimdi sokağa çıkıp at gibi koşasım geliyor.

  yorgunluktan, uykuyu tam anlamıyla alamamaktan, odaklanamamaktan şikayetçiyseniz şiddetle, ısrarla, bağıra bağıra tavsiye edebileceğim bir vitamin. kullanın kullandırttırın. şişe bitiminde de mutlaka 6 aylık bir ara verin, sonrasında devam edip etmemek size kalmış.

  bol su içmeyi de unutmayın.

  tanrı böbreklerimizi korusun.

  edit: yıllar sonrasında tekrardan kullanmaya ihtiyacım olduğunu fark edip aldım ve geçen pazar 60'lık tableti bitirdim. bu sefer yine aynı şekilde 20. günde uykularım düzene girdi, uykusuzluğum zınk diye kesildi fakat sadece 7 gün sürdü bu durum. sonrasında hiçbir etkisini gözlemleyemedim. bu kez güldürmedi.
 • kesinlikle enerji veriyor. insanı dinç tutuyor odaklanma sıkıntısını da gideriyor. bugün 24 saat uykusuz kaldım hale'n dinçim ve bişeyler okuyasın var.

  çok başarılı bir multivitamin. tabii bünye ile de ilgili.
 • bir hafta içerisinde etkisini gösteren süper multivitamin.
  bunun yanında bir de redoxon kullandınız mı 24 saat uykusuz da kalsanız şikayet etmezsiniz. bu kadar etkili olacağını tahmin etmezdim. yorgunluktan şikayet edenlere tavsiye ediniz.

  içindekiler :

  vitaminler

  vitamin a 2,75 mg
  vitamin b1 0,68 mg
  vitamin b2 9,65 mg
  vitamin b3 5,54 mg
  vitamin b5 10 mg
  vitamin b6 6,32 mg
  vitamin b9 0,40 mg
  vitamin b12 6 mcg
  vitamin c 32,93 mg
  vitamin d 0,01 mg
  vitamin e 30 mg

  mineraller
  kalsiyum 200 mg
  krom 0,25 mcg
  iyot 4,20 mcg
  demir 4,62 mg
  magnezyum 45,56 mg
  mangan 0,22 mg
  potasyum 0,32 mg
  selenyum 0,68 mcg
  çinko 1,13 mg

  diğer
  koenzim q10 30 mg
  panax ginseng 1,67 mg
  arı poleni tozu 6 mg
  sarımsak tozu 6 mg
 • bir tuhaf vitamin, ilk tableti çarşamba günü sabah aldım günün ilerleyen saatlerinde sanki aylardır uyumuyormuşum gibi bir uyku bastırdı.ikinci tableti perşembe yani dün akşam aldım bu sefer gece hiç uyumadım, "sabahları uyanma problemi yaşamıyorsunuz"un anlamı "çünkü gece hiç uyutmuyor, cin çayı içmiş gibi gözleriniz dört dönüyor haliyle uyumuyorsunuz" ise eğer ne anladım bu işten?
 • 3 gündür yarı baygın dolaşmama sebep olan multivitamin. bundan önce başka multivitaminler de kullandım hiçbiri böyle bir etki yaratmamıştı bünyemde. forumlarda q10 içerdiği için uyku hali yapabileceği yazıyor lakin medigard'a başlamadan önce saf q10 tablet kullanıyordum ve böyle bir etkisi olmamıştı. canlanmak için aldım şey ben de ters etki yarattı. piyasada kolay bulunan bir multivitamin değil. tavsiyem siz de fazla zorlamayın bulmak için.
 • vücudumda kırgınlık ve yorgunluk hissettiğim anlarda, yardımına başvurduğum vitamin ve mineral desteğim. medigard ve imuneks
  (bkz: imuneks), hasta olmaya çok yaklaştığım anlarda, elimden tutup beni ayağa kaldıran iki iyi arkadaş gibiler.
 • bir dönem ara verip supradyn ve pharmaton kullanıp tekrar geri döndüğüm vitamin deposu. kesinlikle aralarında en iyisi bu. uykulu olma sorunu ilk kullanıldığı zamanlarda oluyor, kullanımına devam edildiğinde ise ortadan kalkıyor. 10-15 tablet sonrasında ortadan kalkar uyku sorunu. ben uzun bir süre ara verip tekrar dönmeme rağmen uyku yapmamakta. fakat ilk kullandığım günlerde kafam yerinden kalkmıyordu.
 • üzerindeki eczacıbaşı logosu ve isminden ötürü ilk bakışta yerli malı gibi dursa da içeriği florida'daki arnet pharmaceutical isimli beslenme destek endüstrisini büyük firmalarından birinde üretilen vitamin. firmanın websitesindeki hakkımızda bölümünde ''buraya etiketinizi basalım'' yazıyor zaten. bu da böyle bir bilgidir.
  ürünü severek kullanıyoruz.

  edit: imla