şükela:  tümü | bugün
 • enteresan bir durum. türkiye'de futbolun üç büyüklerin etrafında döndüğünü bir kez daha gözlemlemiş olduk. başakşehir 6 maçta 16 puan toplamışken hiçbir spor kanalının başakşehir'den bahsetmemesi türk spor medyasının kalitesini bir kez daha bizlere göstermiştir. şu anda ligde 1. sıradalar ve kimse başakşehir'i konuşmuyor. mario gomez'in tekrar beşiktaş'a gelme ihtimali ya da van persie'nin kötü performansı daha fazla konuşuluyor. yazık bu kulüplere.
 • gereksiz bir takım olduğu içindir. isterse şampiyon olsun.
 • (bkz: tavşan atlet)
 • iktirmeyle, kaktırmayla, birilerinin yürü ya kulum demesiyle orada oldukları için hiç kimse tarafından umursanmıyorlar. göztepe, kocaelispor, samsunspor, karşıyaka gibi muazzam taraftarı olan kulüpler alt liglerde destek görmeden sürünürken, stadına 2 bin taraftar toplayamayan (taraftarı var mı ki) başakşehir'i kim sallar? şampiyon bile olsalar bindirilmiş kıtalar dışında kendilerini kutlayan olmayacaktır.

  not: başakşehir diye bir takım yoktur. istanbul büyükşehir belediye spor'un yeni adıdır. tıpkı gökçek'in takımı ankaraspor'un osmanlıspor yapılması gibi, bunlar da aynı hesap. en kısa zamanda ligten düşmeleri dileğiyle.
 • şampiyon olduklarında konuşurlar.
 • cüneyt çakır sayesinde ortadan kalkacak futbol ayıbıdır. senelerdir değişmeyen çürümüş türk medyasında yazılı olmayan kanunlar gereğince raitingi az olan herhangi bir kişinin veya oluşumun hakettiği yeri bulabilmesi için skandal yaşaması şarttır. bu akşamki kararlar sayesinde bu şart gerçekleşmiş. medipol başakşehir takımı türk medyasındaki hakettiği yeri, haketmediği bir şekilde bulmuştur.
 • burada konuşulmuştur.

  --- spoiler ---

  belki 5 yıl sonra süper lig; hükümetin tam kontrolündeki taraftarsız takımlar, yalnızca hükümet lehine oy kullanan kentlerin takımları ve bir de zorunlu bir şekilde 3 büyüklerin yer aldığı siyasi propaganda ligi haline gelecek. borçlarını ödeyemeyen 3 büyük kulüpler de “kayyum” yolu ile belki hükümete devredilecek. bunlar çok mu uçuk öngörüler? zamanın diktatörü kenan evren de 1981’de verdiği emirle kanunu değiştirtip ankaragücü’nü süper lig’e çıkarmış, “bu ülkede kanun benim!” mesajını vermemiş miydi?
  --- spoiler ---