şükela:  tümü | bugün
  • bağcılarda son derece modern görünümlü bir binada faaliyete geçecek olan hastane. dışardan bakınca 7 yıldızlı bir oteli andırıyor. hastanenin sahibi hakkında söylentiler var ve benim saydığım ikitelli civarında 5 tane karayolu levhasında adı geçiyor. çapanın, cerrahpaşanın bile bu kadar tabelasını göremezsiniz. hadi yaptınız insanların gözünün içine sokmayın bari.
  • yüzyıl'da kanal d binasının karşısında bulunan hastane. tem'den gelenlerin göztepe çıkışından ulaşabileceği kurumun yurtiçi ve yurtdışı hasta transferlerine olanak sağlayan bir de heliport alanı olacakmış.
  • belgin harzadın gibi müthiş bir kadın doğum uzmanına sahip hastane. hemşireleride çok yardımseverdir.
  • bir cumartesi konukları oldum. o kadar kalabalıktı ki eskiden gittiğim hacettepe - gazi üniv. hastanelerinin hâli geldi aklıma. adeta tüm istanbul tedaviye gelmiş. her yerde kuyruk. her yerde kuyruğu üçleyen meşhur türk inisiyatifi.

bina yaldır yaldır gözüküyor ama hâlâ şantiye gibi görünen yerler var. personel arasında iletişim bug'ı var. otomasyon sisteminden ziyade sözlü iletişimle yürüyen süreçler var. doktorların önünde bekleyen kızların çok zayıf olduklarını gördüm.

hastane çok büyük. aşırı büyük. ve parçaların birbirinden haberi yok.

ayrıca bir üniversite hastanesi olması hasebiyle düşünürsünüz ki doktorlar akademik işler de kastırıyorlar. gel gör ki burası vakıf üniversitesi hastanesi. ve önce para konuşuyor. doktorlar yoğun hasta akışıyla ilgilenip, akademik çalışmalara vakit üretemiyorlar.

son eleştiri. yepisyeni bir inşaat. sene 2013. o kadar alçak ki tavanlar. of ki of.
  • acil servisi oldukça kalabalık ve kötü olmasına rağmen poliklinik ve servisler tarafında oldukça lüks, modern ve temiz görüntü veren, muayene olduğum doktorlarından şifa bulduğum özel hastane.
  • 8 gündür istanbulda aramadığım kbb doktoru kalmadı taa kii buraya bulana kadar.bayram tatili olduğundan dolayı ücretsiz muayene oldum doktorlar çok güler yüzlü ve çok ilgili muayene için tavsiye edilir.
  • yardımcı doçent doktor ve altı titre sahip doktorlarına sgk farkı almadan ücretsiz muayne olabileceğiniz, her aramanızda en az 8 kişi sıra bekleyip ulaşabildiğiniz çağrı merkezinide ki görevli arkadaş derdinize çare olamayınca klasik çağrı merkezi numarası olan " alo sesiniz gelmiyor sizi duyamıyorum, telefonu kapatıyorum, iyi günler" numarası çeken hastane...

bir değil iki değil kaç oldu suratıma telefon kapatıyorlar, ayıptır kardeşim...
  • önüne gelenin üniversite açtığı ülkemizde açılan sıradan bir cemaat üniversitesi hastanesi. bildiğin özel hastane lan! ne üniversite hastanesi.
  • ozel hastaneler artik % 200 katilim payı alabiliyor. sizden aldıkları arti ucretleri ise otopark, tuvalet, kantin ve hostes kullanımı ozel gider olarak gosterip 2 ayri fatura kesebilirler. buda maliye gözünde resmi bir işlem birsey cikmaz.
  • sınırları içerisinde bulunduğu bağcılar'ın kısa bir özeti.