şükela:  tümü | bugün
  • aşağıdaki gibi canlanan müzik:

çilang çagalong...su sesi...vıy vıy vııyyyy....deniz sesi...çilang çagaloooong çin....iki üç çan sesi...vıyyyy vıvı vııııııyyyy...çin...çalong....faşşşşş dalga sesi....

zaten sonrasında; gidilen yerde müziğe felan gerek yoktur. kalbin atar takara takara bum bum, onu dinle yeter...budur!
  • burdan kendinize ambient sound mix hazırlayıp meditasyondan meditasyona akabilirsiniz.

http://www.soundsleeping.com/
  • kendi müziğinizi yaratmak için buradan buyurun. bende çeşitli kombinasyonları deneme dürtüsü yarattığından beni sakinleştirmek yerine daha da heyecanlandırdı ama hoş bir melodi yakalandığında neden uygun bir müzik olmasın diyebiliriz. daireleri izlerken hipnoz olmanız durumunda sorumluluk kabul etmeyeceğimi belirteyim.
  • (bkz: alla rakha)
  • youtubeda inanılmaz çok olan müzik silsilesi. zor bir gün geçirdiniz ve gergin misiniz? açın 3 saatlik bir tane, dinleyin. ayrıca meditasyon yapmanıza gerek yok, çalsın arkada, siz işinize bakın. uyurken de açık bırakın, çekin bilgisayarı fişten, siz uyuyana kadar çalsın, sonra kapanır zaten.

işe yaramaz demeyin, şansınızı deneyin.

http://www.youtube.com/watch?v=cnfj6qcglya
  • ders çalışırken harika giden müzik türü. yaşım ilerledikçe sessizliğe tahammül edemez hale geldim. evde otururken youtube'daki 10-15 saatlik görüntülü meditasyon müziklerinden açıyorum. hem evde ormana, denize, göle, vs.ye bakan bir pencere açılmış gibi oluyor, hem de dikkatim dağılmadan işime bakabiliyorum. yalnız kedileri feci uyutuyor.
  • meditasyon yaparken, meditasyon yapmak icin dinlenilen muzikler. bir cok insan bole hafif melodik tingir mingir seyleri dinler ki newage diye tabir edilen parcalarin bir takimi meditasyon muzigi olarak rahatlikla kullanilabilir. ki bu bir tercih meselesidir; insan trance parcalar tercih edebilir, ne bileyim instrumental celt parcalari dinleyebilir, bir takim klasik muzik parcalari da bunun icin cok uygundur. meditasyon muzigi su tur yok metal yok rock filan denilemez.
  • misal "music for zen meditation" diye bir cd var. tony scott(clarinet) diye bi abimiz yanina shinichi yuize(koto) ve hozan yamamoto(shackuhachi) isimli iki japonu alarak yapmis albumu. yarrak gibi direk gitti o kadar para bosuna. onun yerine between father sky and mother earth den parcalar dinlemeyi yeglerim.