aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir blog sitesi.

  biraz pinterest, biraz blogger, biraz da twitter.

  www.medium.com

  https://medium.com/p/9e53ca408c48
 • duyduğuma göre twitter'ı oluşturanlarca yaratılmıştır.
 • nasıl girdi yapıldığını keşfedemediğim için "bu ne lan?" dediğim, ardından bu özelliğin henüz her kullanıcıya nasip olmadığını öğrendiğim hizmet.
 • kurguyu dogru yapabilirlerse icerik kategorizasyonu sayesinde twitter'in "tuvalete gidiyorum" menseili coplugunden, blogger'in "uzun icerik candir; ama bulmasi zordur" probleminden, pinterest'in de "gorsel agirlikli" tarafindan siyrilip okuyucuya hizmet veren bir site haline gelebilirler.

  dedigim gibi, olay tamamen icerigin nasil kategorize edilip one cikarilacagi ile ilgili. bakalim gorelim.
 • en az twitter kadar sağlam politikalar işleyeceğini düşündüğüm müstakbel sosyal ağ. tahminimce wikipedia, ekşi sözlük, twitter, blogspot karışımı çok yazarlı blog tarzı bir şey olacak.
 • 'hello.
  we'd like to invite you to write on medium'

  diye bir mail geldi bi süre önce. taa ilk çıktığında giriş yapmıştım siteye, o zamanlar blog platformu arıyordum kendime yazacak. sonra para falan verip kendime ayrı bi blog açtım, o ayrı bi konu. tasarım ve altyapısı gayet başarılı, içindeki yazarlar epey kaliteli bir site olmuş, twitter ve blogger'ın kurucusu evan williams dayımızın eline sağlık diyelim.

  yazma konusuna gelince, tamam yazayım abicim yazdım da zaten ama ne olacak şimdi. bu sitede garip bi kafa karışıklığı var yani. bi yandan kaliteli derlenmiş içerik kafası var. diğer yandan hiç bir referans veya örnek yazı sunmadığım halde beni alıp, sitenin her yerine yazı yazabilme imkanı sunmaları var. bu ikisi uyuşmuyor yani, anlam veremedim açıkçası tam olarak.

  herkesi alacaklarsa, o cillop gibi collection'lar binlerce boş yazıyla dolacak yakında. ha yok beni internetten, quora'dan falan araştırıp 'bu çocuk iyi' diye ekledilerse o zaman saygı duyarım. öyle oldu herhalde.

  bir örnek yazı olarak şunu vereyim mesela: https://medium.com/…-best-technologies/d96f50d125e0 , tasarım ve içerik hakkında fikriniz olsun. prayvısi durumlarından ötürü kendi linkimi bi süre vermeyeyim. anlattığım şeyler sıkıntı olmasın :) neyse. benim de kafam karışık yani.
 • ekşisözlük ve blogger'in birleşimi şukela bir blogging sitesi.

  muhtemelen birkaç yıla buralar hep entry dolacak.
 • "a better place to read and write things that matter." mottosuyla almaya çalıştığı pozisyonu çok güzel belli etmiş, güzel tazecik bir platform.
 • blog sitesinin en güzel hali.

  feedbacklere aşırı önem vermekteler anladığım kadarıyla. yorumları kendi içinde scroll edelim hocam daha güzel olur dedim, ertesi gün eklediler özelliği bir de teşekkür maili atmışlar.
 • keşfetmeye çalışırken her nasılsa start-up-islam collectionı karşıma çıktı, henüz içi boş ama dikkatimi çeken istiklal caddesiydi. istiklal caddesi -> islam101 ; eheh..

  https://medium.com/start-up-islam