şükela:  tümü | bugün
 • the last guardian. aegwyn'in oğlu, sargeras'ı yenen gücün mirasçısı. delirip demonları ve orcları dünyaya ilk getiren dark portal'ı açmış, lord lothar tarafından ilk savaşın sonunda kulesinde öldürülmüştür. daha sonra geri dönmüş, üçüncü savaşta orcları, insanları ve night elfleri legion'a karşı birleştirmeeye çalışmıştır.
 • yıllar boyunca azeroth'un en güçlü büyücüsü olmuş, tirisfal'ın son bekçisi. ancak bu bedeni "medivh" değil, sargeras'ın kendisi yönetmiştir. aegwyn'in hamileliği sırasında tirisfal'in gücü ve sargeras, bebeğin bedeninde yer edinmiş ve asıl medivh'i iyice köşeye itmişti. azeroth orc istilasıyla boğuşurken, medivh hiçbir şey yapmamış, sadece göstermelik olarak orclar ve iblislerle savaşmıştı. nedeni ise orc'ları azeroth'a getiren kişinin zaten o olmasıydı. ancak anduin lothar tarafından öldürülmüş ve ruhu sargeras'ın eziyetlerinden kurtulup özgür kalmıştı.
  warcraft 3'te aktif bir rol oynamak yerine "prophet"lik yapmasının nedeni budur. trisfal'in gücünü kontrol eden medivh değil sargeras'tı, özgür kaldıktan sonra ne kadar güçlü olduğunu bilmemiz çok zor. ancak aktif bir rol almadığından fazla gücü olmadığını tahmin edebiliriz.
  warcraft 3 oynarken mistik havasına hasta olmuştum, çok sonra da hikayesini okuyunca "vay vay vay, demek bizim medivh bu medivhmiş, vay anasını" demiştim. şimdiki hali bile yeterince karizma. ancak orcları ve humanları birleştirip burning legion'u durdurduktan sonra ne olduğu meçhul. "bu dünya'nın guardian'a ihtiyacı yok artık" diyip kaçmıştır. keşke otursaydı, karpuz kesip yerdik.
 • "you must rally the horde and lead your people to their destiny" cümlesindeki you kelimesini öyle bir ses tonuyla söyler ki, gemiye binene kadar üstünüzdeki sorumluluk hissi kalkmaz.
 • warcraft : son bekçi kitabının ana karakteri ve khadgar adlı çırağın ustasıdır. kitapta anlatıldığı şekliyle en güçlü insan büyücüdür. ejderhanın günü kitabında kendisinden deathwingin saygı duyduğu tek insan büyücü olarak bahsedilir.
 • (bkz: rubick)
 • (bkz: ben foster)
 • fazla gücün insanı çıldırtması sendromuna kurban gitmiş olandır.
  aynısı bizim dünyada da geçerli zaten, sonradan parayı, gücü bulan cozutuyor.
 • deathwing'i tırsıtacak kadar güçlüdür. ölümünden sonra o kadar zaman geçmiş olmasına rağmen, kendisine rakip olabilecek biri çıkmamıştır henüz. şimdilik thrall, malfurion ve yazgısı çok büyük olacakmış izlenimi veren jaina ile kuzeylerde ne yapar ne eder, ne yer ne içer merak ettiğimiz taze lich king bolvar reyiz kendisinin koltuğunu almaya en yakın adaylar olarak görünüyor. queen azshara'nın da tekrar ortaya çıkması ihtimalı-ve elbette temennimiz- var bir de..
 • babası nielas aran, burning crusade ek pakedinin meşhur mekanlarından karazhan da boss olarak karşımıza çıkmıştır.
 • thrall'ın rüyalarına musallat olan ak sakallı dede.