şükela:  tümü | bugün
  • üst edit :
    (bkz: okumadım kardeş durumumuz yoktu)
    diyeceker için :

ürünlerine zam gelecek diye dev bir tıbbi cihaz firmasının tip1 diyabet hastalarını mağdur etme pahasına parasını aldığı ürünleri göndermeyip bekletmesi, zam gelince de eski siparişler için dahi fiyat farkı istemesi. yani yine insan sağlığının yakında zam olacaksa pek de umurlarında olmaması.

edit 2 : ilk mağduriyet başlığımdı bu. ama sosyal medyanın gücü karşısında şok oldum. az önce firma yetkisi aradı, sensörünüzü yolladık dedi. (yıllardır medtronic ürünleri kullanıyor eşim. 17:00 den sonra ulaşmak mümkün değildir.) ancak mesele ne sensör ne de para. burda hastalar sömürülüyor. geri adım atmayacağım.

edit 3 : şirketin üst düzey yöneticileri tarafından iki defa arandım. önce özür dilediler sonra ise durumun departmanlar arası kopukluktan kaynaklandığını, 13 mayıs'tan önce sipariş yapan 277 hastanın mağduriyetinin giderildiğini söylediler. ayrıca ilgisizlik ve iletişim kopukluğu konularında da durumla ilgili birimler hakkında geniş çaplı soruşturma başlattıklarını söylediler.

kısaca detaylandırırsak :

486 tl'lik insülin pompası sensörü 825 tl olarak güncellendi 13 mayıs' ta. ben ise 10 mayıs'ta - doğal olarak bu durumu bilmeyerek- eşim için verdiğim siparişten sonra hiç bir geri bildirim alamadım. ürün de gönderilmedi. toplam 25 defa aramama, attığım maillere, satış temsilcisiyle olan tüm yazışmalarına rağmen geri dönüş yapılmadı. devasa firma bildiğiniz ölü taklidi yaptı. ben satış temsilcisine ısrarla whatsapp'tan sorunca, "stokta yok" cevabı aldım.

dönüş bugün yapıldı ve: "yeni fiyatımız 825 tl, aradaki farkı ödemeniz gerekiyor" denildi. ben siparişi zamdan önce yaptım ama deyince de ha o zaman biz sizi arayacaz dediler ve halen aradıklarında kem küm ederek ücretin zam farkı olan 339 tl'yi istediler. sabahtan beri yaptığım görüşmeler sonucunda halen net bir cevap alabilmiş değilim. parasını aldıkları ürünü göndermiyorlar.

burda mesele 339tl değil. stokçuluktan vurgun yapmak için hastaların sağlığının hiçe sayılması. ve yine maalesef bu firmayı da siz bulmuyorsunuz, siz hastanede yatarken sizi devlet onlara yönlendiriyor. ve maalesef tekler. yani onlar vermeyince başka bir yerden de alamıyorsunuz.

türkiye'de stokçuluk bir gerçek. ancak bu sigara istiflemek gibi bir şey değil. başka alternatifi olmayan bir şirketin bu güçle sağlığınızı hiçe sayması çok acı bir durum.

benim ricam açtığım bu konuya destek çıkmanız. çünkü benle birlikte daha kaç kişi mağdur edildi bilmiyorum. ama eminim ki tek değilim, bir çok hastanın da başına geldi bu durum. kamuoyu oluşmazsa sağlam vurgun vuracaklar bu zamdan dolayı.

not : gün içinde yazışma, arama kaydı ve dekont screenlerini ekleyeceğim.
    kanıtlar :
    10 mayıs ilk yazışma ve sipariş vereceğim numarayı temsilciden öğrenmem.
    10 mayıs telefonumun bir türlü açılmaması üzerine e posta yoluyla yaptığım sipariş
    10 mayıs firmayı defalarca aramam. firmanın telefonu açmaması. ses kaydı bırakın biz sizi arayalım diyorlar. aramadılar tabi.
    13 mayıs firmanın dekontunuz ve siparişiniz bize ulaşmadı diyerek telefon açması sonucunda attığım mail.

dekont

firmanın gönderdiği mail. parasını aldıkları ve zamlanacak ürünün adı dahi geçmiyor.

safça sorduğum soru.
    firmanın yine cevapsız kalması yüzünden satış temsilcisine serzenişim.
    yine cevapsız kalan aramalar

edit : değerli arkadaşlar ben ürünün parasında değilim. az önce firma satış yetkilsisi telefon açtı. konuşma esnasında ağzından : "e tek siz değilsiniz ki, kimse alamadı bu süreçte" dedi. tahmin ettiğim gibi genel bir sömürü sıkıntısı var, hastaların sağlığı hiçe sayılıyor..
  • up'lanması gereken bir vaka.
  • sağlık konusunu çıkar konusu haline getiren ve buna göz yuman (yöneticiler) herkes belasını bulsun...
  • rezalet gibi rezalet. problemin kök nedeni asrın liderinin ve çokomelci damadının eseri ekonomimiz.
    okumaya durumu olmayanlar icin mevzu geliri tl olan vatandaşın döviz bazlı ilaç ve tıbbi ekipman alırken mağdur olmasıdır. yukarılarda tutuyoruz.
  • rezalet puanım 10 üzerinden 1000. insan sağlığı pazarlık konusu edilemez. hele ki doğrudan yaşamı etkileyen böyle bir hastalık söz konusuysa.

edit: kaldı ki bir ürünü parasini verdiğin an satın almış olursun. nasıl ki ben bakkaldan sigara aldığımda dur zam geldi 3 lira daha ver diyemiyorsa, mesafeli satışta da böyle bir durum olmamalı.
  • detay bilmemiz gereken mağduriyet ilanı.
    medtronic kim bilmem ama eğer bayi ise, ürün deposunda yok ve malzeme zamlı fiyattan geldiyse talebinde haklıdır.
    eğer stokta ürün var ve eski fiyattan göndermiyor ise fırsatçıdır.
    son gelen bilgiler dünya devi olduğu yönünde.
    o zaman hakikaten büyük bir şerefsizlik örneği sergilemişler. paragözler.
  • bu rezalet değil düpedüz şerefsizliktir. sen 2 kuruş fazla kazanacaksın diye insanların hayatlarıyla oynayamazsın. umarım en kısa sürede hakkın olanı alırsın sevgili yazar kardeşim.
  • ne zaman kendimizden başkasını kendimiz kadar düşünürsek o zaman insan kalmayı başarmışızdır. milletin dini imanı para olmuş

rezalet değil kepazelik.
  • satış sözleşmesinde muhtemel olmaması gereken durumdur. fakat ilaç firması deyince orada bir durmak lazım. 10 kere düşünmek lazım.
  • özet niteliğindeki üst editi okuyarak, şimdilik sadece başlığı up'lamak suretiyle destek verdiğim haksızlıktır.

akşam tekrar okuyup, şahsi fikrim doğrultusunda güncelleyeceğim.