şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mermi manyağı)...
 • medya maymunlarla dolu. "görmedim", "duymadım", "konuşmadım" diyen maymunlarla... dertleri şakşakçılık yapmak. yoksa, durumu tespit etmek, halkı bilgilendirmek falan değil. memlekette olan biteni görmezlikten geliyorlar... büyük silaşör dartanyan musluğun başını tutmuş. onlar da dayamışlar hortumu musluğa, muz ağaçlarını suluyorlar.

  dartanyan onların bu tutumundan; onlar da yetiştirdikleri muzlardan fevkalade memnun. al gülüm, ver gülüm geçinip gidiyorlar... biz de fillerin tepiştiği çayırdaki çimenler oluyoruz.

  giren çıkan millete!

  nasıl oluyor da herkes üç silahşörleri beklerken, etrafı üç maymunlar dolduruyor? basit, muzu çok sevdiği zaten bilinen maymunlar muz cumhuriyetini mesken tutmuşlar...

  aslında, kendi sesinden başka bir ses duymayan bu maymunlar sürüsü işin sonunu biliyor; ama üç silahşörler yerine üç maymunla ortaklık kuran dartanyan'ın pek haberi yok gibi. çayırdaki çimenler millet olmasına millet; ama esen rüzgarla asıl bükülenler ağaçtaki maymunlar. bu maymunlar, yarın bir gün kendilerine, kavukluk yapacak başka dal bulabilirler. ve çimenler güneşi görünce tekrar dimdik ayağa kalkabilir.

  ama dartanyan fena halde donsuz kalacağa benziyor...
 • söyleyecek birşeyi olmasa bile orta malı olmaya kızarmak, tutuşmak ve ortadan ateş almak. bunu yapan çok kişi....
  (bkz: sahne almak)
 • vaktin birinde ünlü bir mankenimiz için girdiğim entryde kullandığım için moderasyon tarafından bir yerimize girebilir diye uyarı aldığım terim
 • bütün televole müdavimi tiplerin çok isabetli tanımı
 • (bkz: çarli)
 • (bkz: mediamonkey)
 • birkaç yıl önce seyrettiğim bir kadın programındaki garip sahneye göre şaşırıp, kimin olduğuna hemen karar veremediğim sıfattır. sahne şudur; kameranın geniş açısında ortada galiba mahmut tuncer türkü söylüyor, etrafında ve pistte ise kadın ve erkek birçok insan kendinden geçmişcesine oynuyor; gerdan kırıyor; göbek atıyordu. sonrasında kamera sunucunun olduğu tarafa döndü ve gördüm ki, zannedersem adı carli olan kravatlı ve takım elbiseli maymun arkadaşımız bir elinde peçete olduğu halde oturmuş beyefendi gibi çorba içiyordu.
  o kadar gürültünün içinde karnını doyurmaya çalışan bu hayvancağızın! haline üzüldüm açıkcası.