*

şükela:  tümü | bugün
 • bir medya kurulu$unda ust duzey konumda bulunanlara verilen isim..
 • gazete ,dergi ,televizyon ,radyo gibi kitle iletişim aracı sahiplerine verilen isim.
  (bkz: aydın doğan)
 • dünyada en ünlü isim olarak rupert murdochın yer aldığı kitle iletişim araçları sahipleri.
  ayrıca bill gates gibi iletişimin farklı alanında öne çıkmış olsa da elinde bulundurduğu dev haber ajanslarıyla dikkati çekmeyen gizli isimler de bu sınıfa dahildir.
  dünyada gökşin sipahioğlu gizli medya patronlarından sayılabilir.
  ülkemizdeki medya patronları ise en bilinen isimler olarak dinç bilgin, mehmet emin karamehmet, aydın doğan, ve cem uzandır.
 • (bkz: gail wynand)
 • (bkz: ted turner)
 • cogunun ayni kumastan kesildigini dusunursek: turune gore kullanilan $ablon.
 • para ve rant nerdeyse kendisi oradadır, kindar ve intikamcı, size birşey yapacaksa kesinlikle ülke dışına çıkıp türkiyeyi unutmalısınız. intikamcıdır. bugün size birşey yapamadıysa yüzünüze güler ama aradan geçen zaman içinde mutlaka ama mutlaka intikamını alır. onun ipiyle kuyuya inilmez. kimden daha çok kazanırsa onun tarafına geçiverir. siyaseti yönlendirmek için elinden geleni ardına koymaz. kendine dokunuldumu ortalığı velveleye verir. ranttan ve gazetelerinin başlıklarını başkalarına peşkeş çekmekten muazzam bir servet yapmıştır. vergi vermeyi sevmez sürekli devleti sikmek ister. sonrada çıkar herşey vatan için diye ortalığı velveleye verir. sevmediği insanların kazandığı paralar ve lüks yaşantılar gazetelerinde pis bunlar mundar bunlar, vatandaş aç bunlar yiyiyor bunlar kaçırıyor bunlar çalıyor filan diye başlık altında ele alınır. ama sosyete tayfasının cemiyet hayatının ve gerçekten milleti sömürenlerin vergi kaçıranların yıllanmış işçisini tek kalemde silen kovan işten atan patronların ve kendisine rant sağlayan destek çıkan patronların hiç birisi gazetelerinde ve televizyonlarında kötülenmez hatta haber bile yapılmaz. kendisinin zenginliği ve lüks yaşantısı haber konusu değildir. haber olmamak için başka medya patronlarınıda baskı altında tutmak ister. işyerlerinde çalışanlarının hiçbiri özgür değildir. baskı altındadır. demokrasi diye birşey kitabında yoktur. işine gelmedimi suçu çalışanlarına atar. halbuki çalışanına işi kendisi yaptırmıştır. bu sayede çalışanı göt altına gider. çocuklarını kendisine destek çıkması için işadamlarına görücü usulü vermiştir hoş alan memnun satan memnun, paralarına para katmak için bu bulunmaz fırsattır. nitekim ve nitekim sikilen devlet sikilen halk olduktan sonra gerisi kendisi için boştur. yalanı ve yaptığı terbiyesizlikler pislikler ortaya çıktığında sırıtacak kadar yüzsüz ve özür dilemiyecek kadarda şerefsiz bir adamdır.