şükela:  tümü | bugün
  • diğer ülkeleri bilmiyorum da bizim ülkemizde geçerli bu.

şu meşhur yazar kasa atılan ecevit döneminde kim neyin sıkıntısını yaşıyorsa, aynı sıkıntıları yaşıyor insanlar ama o zaman ekonomik kriz olan şey, bugün başka bir şey sanırım.
    adam diyor ki "şirkette kriz var diye işten atıldım, başka firmalarda da aynı sıkıntılar varmış. iş bulamıyorum, ekmek alamayacak hale geldim" vs. vs. ama aynı adam muhtemelen kahvede falan tartışırken ekonominin şahane olduğundan bahsediyordur. en kötü ihtimalle krizde olmadığımızı söylüyordur.
    halbuki yarın sabah tüm televizyon kanallarında ekonomik krize girdiğimiz söylense, "ben anlamıştım ya, tevekkeli işten atılıyor herkes" vs. diye söylenir kendi kendine.
    şimdi ben ekonomik krizin tanımını bilmiyorum. yani ne olunca tam olarak ekonomik kriz oluyor onu bilmiyorum. ama ecevit dönemindeki ekonomik kriz şikayetlerinin aynıları bu dönemde de var.
    bu durumda; ya o dönemde ekonomik krizde değildik ya da bu dönemde ekonomik krizdeyiz ama medya dillendirmediği için hayat aynen devam ediyor. bilmiyorum garip bir şeyler var ortada. sürü psikolojisi falan geçerli heralde. bizden iyi bilenler bizi aydınlatabilir sanırım.