şükela:  tümü | bugün
  • sürekli yaşanan hukuk rezaleti. hakimlerin, savcıların hiç gocunmadıkları olay.
    aşamalar:
    şüpheli hakkında ne kadar delil olursa olsun direkt serbest bırakılır.
    olay kamu vicdanını yaralar. tv, gazete, sosyal medyada haber olur.
    şüpheli geri tutuklanır (tabi kaçmadıysa)

madem adamın hakkında yeterli delil var niye tutuklamıyorsun?
    ha öyle değilse sırf toplum öyle istedi diye masum olma ihtimali yüksek (öyle olduğunu düşünmüşsün ki serbest bırakmışsın) birini niye tutukluyorsun?

tabi bu kararları veren hakime, savcıya hiç bir yaptırım yok. yargılama sonunda “sen bu şüpheliyi serbest bıraktın ama bak suçluymuş” (ya da tam tersi) diye bir performans değerlendirmesi, istatistiksel bir çalışma yok. olayı-delilleri incelemeden karar ver. olay haber olunca verdiğin kararın arkasında durama...hiç risk alma sal gitsin kafası. ta ki medyada haber olana kadar.
    umuyorum ki işini iyi yapamayan herkes aynı sonuçla karşılaşır:

http://www.hurriyet.com.tr/…-inceleme-izni-41006638
  • hukukun bağımsız olduğu, gelişmiş ülkelerde böyle olur hep.

siz nankörler bilmezsiniz. hahahahaha

ekleme: bak hemen aşağıda biri yumurtamış, "kamu vicdanıymış" o kanunda bile varmış. yani her türlü sapığın, katilin, tacizcinin, hayvana tecavüz edenlerin vb dışarıda gezmesi, hukuk sistemine göre uygun yani, benim vicdanım olaya çomak sokuyor.
  • kamu vicdanı diye bir şey var. kanunda da var.
  • medya değildir o sosyal medyadır twitter face insanların kendi aralarındaki bağlantı grupları

medya çoktan havuz oldu yazmıyor saklıyor yok sayıyor ama sosyal medyadaki tepkilerden tırsıp hükümetin ve memurlarının geri adım atması en zayıfından ve anlamsızından bile olsa örgütlülüğün ne kadar önemli olduğunu göstermektedir